Przejdź do treści

Ustawienia dostępności

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast
Animacje
Kolory

Tryb ciemny włączony na podstawie ustawień systemowych.
Przejdź do , żeby zmienić ustawienia.

Godło Polski: orzeł w złotej koronie, ze złotymi szponami i dziobem, zwrócony w prawo logo-sygnet Politechniki Morskiej w Szczecinie - głowa gryfa, elementy kotwicy i sygnatura PM Politechnika Morska w Szczecinie

Unia Europejska

Nowe Horyzonty Zadanie 3

Realizacja zajęć przez WYKŁADOWCÓW Z ZAGRANICY (421 tys. zł)

W ramach realizacji zadania przyjętych zostanie łącznie 20 uznanych autorytetów międzynarodowych z krajów UE i EOG (w stopniu min. dr oraz spełniających dodatkowe wymagania ujęte w projekcie), którzy jako dydaktycy przeprowadzą w j. angielskim łącznie 1290 godzin. Zjęcia będą prowadzone na łącznie 20 przedmiotach z 6 kierunków studiów. Wszystkie zajęcia zostaną zrealizowane w okresie IV.2019 - VI.2022. Zajęciami objętych zostanie min. 200 studentów.

Zajęcia (wykładowe, laboratoryjne i ćwiczenia) prowadzone będą zgodnie z potrzebami wydziałów zgłoszonymi w trakcie przygotowywania projektu:

  1. WIET: w trybie przyjazdów 20 dniowych (60 godzin zajęć w trakcie wizyty x 6 dydaktyków x 3 lata = 1080 godzin);
  2. WM: w trybie przyjazdów 5 dniowych (15 godzin zajęć w trakcie wizyty x 7 dydaktyków = 105 h);
  3. WN: podobnie jak na WM w trybie przyjazdów 5 dniowych (15 godzin zajęć w trakcie wizyty x 7 dydaktyków = 105 godzin);

Zajęcia prowadzone przez dydaktyków z zagranicy obejmą inne elementy dydaktyczne niż dotychczas realizowane w PM.

Aktualności

12.04.2021
W kwietniu, maju i czerwcu 2021 w ramach projektu Nowe Horyzonty realizowane są zdalne wykłady prowadzone przez prof. Veneta Hristova, która pracuje na Wydziale Zarządzania Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Św. Cyryla i Metodego w Wielkim Tyrnowie w Bułgarii. Pani profesor prowadzi zajęcia dla studentów kierunku Logistyka w ramach przedmiotu Planowanie strategiczne w przedsiębiorstwie TSL. Bardzo cieszymy się z tej formy nowej współpracy, biorąc pod uwagę, że jest to druga wizyta Pani profesor na naszej uczelni w ramach projektu Nowe Horyzonty. Dodatkowo, od 2020 roku Akademia Morska wraz z Uniwersytetem Św. Cyryla i Metodego są partnerami w projekcie „BOT-Learning as a modern teaching method of GEN Z” finansowanym z Programu Erasmus+.
Warto przedstawić sylwetkę prof. Venety Hristova. ma ponad 20-letnie doświadczenie w badaniach i nauczaniu zarówno w zakresie przedsiębiorczości, jak i zarządzania zasobami ludzkimi. Ma w dorobku ponad 70 publikacji, głównie z zakresu przedsiębiorczości. Jej aktualne stanowiska administracyjne to sekretarz naukowy uczelni, redaktor naczelny czasopisma społeczno-ekonomicznego oraz kierownik naukowy studiów magisterskich z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi i administracji publicznej. Prof. Veneta Hristova aktywnie działa na rzecz poprawy relacji struktur naukowych i biznesowych, biorąc udział w spotkaniach Zarządu Stowarzyszenia Przemysłowego Wielkiego Tyrnowa jako członek Komitetu Zarządzającego. Jest również bardzo aktywnym członkiem Bułgarskiego Stowarzyszenia Zarządzania Zasobami Ludzkimi i certyfikowanym menedżerem HR.

30.04.2021
W maju 2021 w ramach projektu Nowe Horyzonty realizowane są zdalne wykłady prowadzone przez dr Helen Iakovaki. Dr Helen Iakovaki jest profesorem nadzwyczajnym na Wydziale Spedycji, Handlu i Transportu Uniwersytetu Egejskiego. Od wielu lat uczy specjalistycznego języka angielskiego (słownictwo morskie, komunikacja w biznesie). Posiada tytuł doktora Uniwersytetu w Sorbonie, a jej zainteresowania badawcze obejmują język angielski zawodowy z naciskiem na kompetencje międzykulturowe. W ramach zajęć zdalnych dla studentów Akademii Morskiej Dr Helen Iakovaki współpracuje z lektorami SNJO w ramach zajęć ze studentami różnych kierunków WN, WIET, WIiT i WM.
 


17.10.2022
W dniach 13-17.10.2022 r. wykładowca z zagranicy prof. Gottfried Mandlburger z Uniwersytetu Technicznego w Wiedniu prowadził zajęcia dydaktyczne z przedmiotu Skaning laserowy. 
Zajęcia prowadzone były na 3 roku studiów, kierunku Geodezja i Kartografia w ramach projektu Nowe Horyzonty.

20221014_083348.jpg   20221017_110613.jpg

31.05.2023
W semestrze letnim 2022/2023 w ramach projektu Nowe Horyzonty realizowane były zajęcia z wykładowcami z zagranicy:
  • Prof. Igor Pertov, Odesa Maritime Academy, Ukraina
  • Prof. Dr.-Ing. Wolfgang Kresse, Neubrandenburg University of Applied Sciences, Niemcy
  • Prof. Ludwig Hoegner, Hochschule Monachium, Niemcy
  • Prof. Veneta Hristova, "St Cyril and St Methodius" University of Veliko Tarnovo, Bułgaria
  • Prof. Liudmyla Davydenko, Lutsk National Technical University, Ukraina
  • Dr Anca Sîrbu, Constanta Maritime University, Rumunia
  • Michael Bergmann, BM Bergmann-Marine, Niemcy
Zajęcia z wykładowcami z zagranicy w ramach projektu Nowe Horyzonty 

Zajęcia z wykładowcami z zagranicy w ramach projektu Nowe Horyzonty

Zajęcia z wykładowcami z zagranicy w ramach projektu Nowe Horyzonty
   
Autor: Website Administrator

Przeglądarka Internet Explorer nie jest wspierana

Zalecamy użycie innej przeglądarki, aby poprawnie wyświetlić stronę