Przejdź do treści

Ustawienia dostępności

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast
Animacje
Kolory

Tryb ciemny włączony na podstawie ustawień systemowych.
Przejdź do , żeby zmienić ustawienia.

Godło Polski: orzeł w złotej koronie, ze złotymi szponami i dziobem, zwrócony w prawo logo-sygnet Politechniki Morskiej w Szczecinie - głowa gryfa, elementy kotwicy i sygnatura PM Politechnika Morska w Szczecinie

Unia Europejska

Informacje dla studentów Wizyty studyjne

Wizyty studyjne - Podnoszenie kompetencji studentów (Zadanie 4)

Wizyty studyjne mają na celu poszerzenie świadomości uczestników na temat funkcjonowania zakładów pracy w branży w Polsce i za granicą. Wizyty wspomagają doświadczenie zawodowe, kształtując kompetencje także kompetencje komunikacyjne. Udział w wizytach jest okazją do nawiązania osobistego kontaktu z potencjalnym pracodawcą.

W ramach projektu Nowe Horyzonty planowane są następujące wizyty studyjne:

 

  • Wizyty studyjne ekonomiczno-transportowe w Polsce
  • Wizyty studyjne mechatroniczno-informatyczne w Polsce
  • Wizyty studyjne informatyczne w Polsce
  • Wizyty studyjne geodezyjne w Polsce
  • Wizyty studyjne zagraniczne - techniczne

Opis wizyt:

Wizyta studyjna ekonomiczno-transportowa w Polsce (D.01)
Wizyty ekonomiczno-transportowe odbywać się będą w zakładach pracy związanych ze spedycją, logistyką, produkcją lub transportem. Program obejmie zapoznanie z organizacją pracy, realizacją procesów oraz wykorzystywanymi narzędziami. Możliwość zapoznania się z organizacją zakładu i realizowanych zadań oraz osobistego kontaktu z jego pracownikami jest dobrym uzupełnieniem wiedzy i umiejętności i kompetencji zawodowych.

Wizyta studyjna mechatroniczno-informatyczna w Polsce (D.02)
Wizyta studyjna w zakładzie pracy skierowana do studentów, którzy pracować będą na stanowiskach inżynieryjno-technicznych związanych z mechatroniką lub informatyką. Wizyta zrealizowana będzie w firmie specjalizującej się w usługach oraz sprzedaży rozwiązań dla rynku elektroniki morskiej lub technologii informatycznych. Program warsztatów obejmuje zapoznanie z wykorzystywanym sprzętem, kompletnych systemów, części zamiennych oraz przetworników i czujników, oprogramowaniem oraz stosowanymi procedurami, w zakresie robotyki, mechaniki i informatyki. Możliwość zapoznania się z organizacją zakładu i realizowanych zadań oraz osobistego kontaktu z jego pracownikami jest dobrym uzupełnieniem wiedzy, umiejętności i kompetencji zawodowych. Wizyta kształci kompetencje zawodowe oraz częściowo komunikacyjne i informatyczne.

Wizyta studyjna informatyczna w Polsce (D.03)
Wizyta zrealizowana będzie w firmie wykorzystującej obszary informatyczne np. specjalizującej się w usługach poligraficznych. Program warsztatów obejmuje zapoznanie z wykorzystywanym sprzętem, oprogramowaniem oraz stosowanymi procedurami w zakresie informatyki. Możliwość zapoznania się z organizacją zakładu i realizowanych zadań oraz osobistego kontaktu z jego pracownikami jest dobrym uzupełnieniem wiedzy, umiejętności i kompetencji zawodowych. W przypadku udziału osób niepełnosprawnych niesłyszących zapewniony jest lektor j. migowego.

Wizyta studyjna geodezyjna w Polsce (D.04)
Wizyty geodezyjne odbywać się będą na placach budowy lub biurach budowy. Uczestnicy zapoznają się z funkcjonowaniem i organizacją pracy oraz procedurami i metodami wykorzystywanymi w pracach geodezyjnych i geoinformatycznych. Możliwość zapoznania się z organizacją zakładu i realizowanych zadań oraz osobistego kontaktu z jego pracownikami jest dobrym uzupełnieniem wiedzy, umiejętności i kompetencji zawodowych.

Wizyta studyjna zagraniczna – techniczna (D.05)
Wizyta studyjna w zakładzie pracy skierowana do studentów, którzy pracować będą na stanowiskach inżynieryjno-technicznych związanych z mechanika. W zależności od zakładu program wizyty obejmować będzie niektóre z następujących elementów: zapoznanie się z nowoczesnymi rozwiązaniami dot. sterowania i napędów hydraulicznych, rozwiązaniami dot. okrętowych sterowników i automatyki zabezpieczeń elekro- energetycznych systemów okrętowych, rozwiązaniami stosowanymi w elektroenergetyce oraz zapoznanie się z technologią odlewu, obróbki wykańczającej oraz badań jakościowych skomplikowanych form metalowych oraz urządzeń oczyszczających paliwo, oleje, wody balastowe, wymienniki ciepła, moduły przygotowania paliwa, produkujących parę na statkach. Wizyta umożliwi uzupełnienie wiedzy i umiejętności studentów w zakresie zawodowym. W jej trakcie kształcone są kompetencje zawodowe oraz częściowo językowe i komunikacyjne.

Szczegóły rekrutacji znajdują się w Zadaniu 4

Autor: Website Administrator

Przeglądarka Internet Explorer nie jest wspierana

Zalecamy użycie innej przeglądarki, aby poprawnie wyświetlić stronę