Przejdź do treści

Ustawienia dostępności

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast
Animacje
Kolory

Tryb ciemny włączony na podstawie ustawień systemowych.
Przejdź do , żeby zmienić ustawienia.

Godło Polski: orzeł w złotej koronie, ze złotymi szponami i dziobem, zwrócony w prawo logo-sygnet Politechniki Morskiej w Szczecinie - głowa gryfa, elementy kotwicy i sygnatura PM Politechnika Morska w Szczecinie

Unia Europejska

Dorsze II Kalendarium

30.09.2021 – 01.10.2021 Seminarium

4. seminarium dla przedstawicieli Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Szczecinie, Głównego Inspektoratu Rybołówstwa Morskiego oraz Akademii Morskiej w Szczecinie, na którym zaprezentowano metody badawcze oraz uzyskane wyniki. Zaprezentowano również okrywę drobnooczkową o oczkach kwadratowych i innowacyjny worek dorszowy opracowany w ramach projektu.
Obrady seminarium dla przedstawicieli Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Szczecinie, Głównego Inspektoratu Rybołówstwa Morskiego oraz Akademii Morskiej w Szczecinie, Obrady seminarium dla przedstawicieli Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Szczecinie, Głównego Inspektoratu Rybołówstwa Morskiego oraz Akademii Morskiej w Szczecinie, Pokaz okrywy drobnooczkowej o oczkach kwadratowych i innowacyjny worek dorszowy Pokaz okrywy drobnooczkowej o oczkach kwadratowych i innowacyjny worek dorszowy

23-24.09.2021 - Seminarium

3. seminarium dla przedstawicieli Departamentu Rybołówstwa Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Departamentu Wsparcia Rybactwa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Głównego Inspektoratu Rybołówstwa Morskiego, Zrzeszenia Rybaków Morskich, Związku Producentów Rybnych, Organizacji Rybaków Łodziowych Producentów Rybnych z Kołobrzegu, armatorów rybackich oraz Akademii Morskiej w Szczecinie, na którym zaprezentowano metody badawcze oraz uzyskane wyniki. Zaprezentowano również okrywę drobnooczkową o oczkach kwadratowych i innowacyjny worek dorszowy opracowany w ramach projektu.

10.03.2021 - Pozwolenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, na wniosek Akademii Morskiej w Szczecinie, wydał Pozwolenie nr 14/2021 na połowy organizmów morskich na polskich obszarach morskich w okresie od 1 kwietnia 2021 do 31 lipca 2021 w celu prowadzenia badań naukowych w kierunku określenia i poddania ocenie selektywności worków dorszowych podczas holowania i wybierania zestawu trałowego oraz określenia struktury długościowej i wagowej poławianego stada dorsza, która może być wykorzystana przy szacowaniu jego zasobów.

24.06.2020 - pokaz dla rybaków

W porcie we Władysławowie zorganizowano pokaz innowacyjnych worków dorszowych wykorzystywanych przy połowach dorsza podczas holi badawczych. W pokazie udział wzięli lokalni rybacy.

12.03.2020 - Pozwolenie Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej

Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, na wniosek Akademii Morskiej w Szczecinie, wydał Pozwolenie nr 9/2020 na połowy organizmów morskich na polskich obszarach morskich w okresie od 1 kwietnia 2020 do 31 grudnia 2020 w celu prowadzenia badań naukowych w kierunku określenia i poddania ocenie selektywności worków dorszowych podczas holowania i wybierania zestawu trałowego oraz określenia struktury długościowej i wagowej poławianego stada dorsza, która może być wykorzystana przy szacowaniu jego zasobów.

29-30.11.2019 - udział w konferencji

Kierownik Projektu dr hab. inż. Piotr Nowakowski wziął udział w Konferencji podsumowującej prezydencję Stowarzyszenia Rybacka Lokalna Grupa Działania Pomorza Zachodniego w Zachodniopomorskiej Sieci Rybackich Lokalnych Grup Działania, która miała miejsce w Dziwnowie. Podczas konferencji P. Nowakowski wygłosił prelekcję pt. Efekty połowowe zastosowania innowacyjnego worka dorszowego z okrywą drobnooczkową - wersja „1” i wersja „2”.

14-15.11.2019 - Seminarium

2. seminarium dla przedstawicieli Departamentu Rybołówstwa Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Departamentu Wsparcia Rybactwa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Oddziału Regionalnego ARiMR w Szczecinie, Głównego Inspektoratu Rybołówstwa Morskiego, Zrzeszenia Rybaków Morskich, armatorów rybackich, wykonawców usług sieciarskich oraz Akademii Morskiej w Szczecinie, na którym zaprezentowano metody badawcze, uzyskane dotychczas wyniki i efekty połowowe zastosowania innowacyjnego worka dorszowego z okrywą drobnooczkową wersja „1” i wersja „2”. Zaprezentowano również zmodyfikowaną okrywę drobnooczkową oraz zmodyfikowany worek dorszowy wersje 1 i 2.
Obrady seminarium dla przedstawicieli przemysłu rybackiego Pokaz zmodyfikowanej okrywy drobnooczkową oraz zmodyfikowanego worka dorszowego wersje 1 i 2 Pokaz zmodyfikowanej okrywy drobnooczkową oraz zmodyfikowanego worka dorszowego wersje 1 i 2. Pokaz zmodyfikowanej okrywy drobnooczkową oraz zmodyfikowanego worka dorszowego wersje 1 i 2

28.06.2019 - Seminarium

1. seminarium dla przedstawicieli Departamentu Rybołówstwa Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Departamentu Wsparcia Rybactwa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Oddziału Regionalnego ARiMR w Szczecinie, Głównego Inspektoratu Rybołówstwa Morskiego, Centrum Monitorowania Rybołówstwa, Morskiego Instytutu Rybackiego, Zrzeszenia Rybaków Morskich, polskiej reprezentacji w Bałtyckiej Radzie Doradczej (BSAC), armatorów rybackich, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie oraz Akademii Morskiej w Szczecinie, na którym zaprezentowano założenia projektu, metody badawcze, uzyskane dotychczas wyniki oraz efekty połowowe zastosowania innowacyjnego worka dorszowego wersja „0” i wersja „1”.
   Obrady seminarium  Obrady seminarium dla przedstawicieli przemysłu rybackiego 
Obrady seminarium dla przedstawicieli przemysłu rybackiego Obrady seminarium dla przedstawicieli przemysłu rybackiego  

13.05.2019 - Pozwolenie Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej

Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, na wniosek Akademii Morskiej w Szczecinie, wydał Pozwolenie nr 14/2019 na połowy organizmów morskich na polskich obszarach morskich w okresie od 30 maja 2019 do 31 grudnia 2019 w celu prowadzenia badań naukowych w kierunku określenia i poddania ocenie selektywności worków dorszowych podczas holowania i wybierania zestawu trałowego oraz określenia struktury długościowej i wagowej poławianego stada dorsza, która może być wykorzystana przy szacowaniu jego zasobów.

27.09.2018 - Podpisanie umowy

Podpisano umowę o dofinansowanie Nr 00001-6520.13-OR1600001/17/18 na realizację operacji pt. "Badania porównawcze innowacyjnych konstrukcji worka dorszowego redukujących ilość niewymiarowych ryb przy połowach włokowych dorsza bałtyckiego".
Autor: Website Administrator

Przeglądarka Internet Explorer nie jest wspierana

Zalecamy użycie innej przeglądarki, aby poprawnie wyświetlić stronę