Przejdź do treści

Ustawienia dostępności

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast
Animacje
Kolory

Tryb ciemny włączony na podstawie ustawień systemowych.
Przejdź do , żeby zmienić ustawienia.

Godło Polski: orzeł w złotej koronie, ze złotymi szponami i dziobem, zwrócony w prawo logo-sygnet Politechniki Morskiej w Szczecinie - głowa gryfa, elementy kotwicy i sygnatura PM Politechnika Morska w Szczecinie

Unia Europejska

Koła naukowe Koło Naukowe Oceanotechniki „SKAFOS”

Koło Naukowe Studentów Oceanotechniki „Skafos” jest zrzeszeniem studentów i absolwentów Politechniki Morskiej oraz innych osób zainteresowanych obszarem wiedzy technicznej związanej z oceanotechniką. Istnieje od stycznia 2022 r.

Opiekun: dr inż. Arkadiusz Zmuda
Kontakt: arkadiusz.zmuda@pm.szczecin.pl,
pok. 259,
tel. +48 91 48 09 973.

Zarząd Koła SKAFOS:
Magdalena Pęczkowska - przewodnicząca,
Aleksander Chróściak - sekretarz,
Natalia Wandachowicz - skarbniczka.
       
FB ikonaProfil Koła na Facebooku

Cele działalności Koła Naukowego

Celem działalności Koła jest poszerzanie wiedzy i umiejętności członków koła w zakresie oceanotechniki, techniki morskiej, projektowania i budowy okrętów i jachtów, techniki podwodnej oraz obszarów techniki i inżynierii mających zastosowanie w tych dziedzinach. Ponadto, członkowie koła działają na rzecz propagowania wiedzy z zakresu oceanotechniki, techniki morskiej, projektowania i budowy okrętów i jachtów, techniki podwodnej oraz obszarów techniki i inżynierii mających zastosowanie w tych dziedzinach. 

Wdrażanie i pogłębianie wiedzy i umiejętności oraz inspirowanie do podjęcia własnej pracy badawczej odbywa się w pracach koła poprzez - między innymi - nawiązywanie współpracy z innymi ośrodkami zajmującymi się badaniem i nauczaniem w kraju i za granicą. Realizacja projektów badawczych w postaci projektowania i budowy pływających jednostek eksperymentalnych i sportowych odbywa się przy współpracy i wsparcia pracowników Katedry Oceanotechniki i Budowy Okrętów Politechniki Morskiej w Szczecinie.

Studenci z Koła Skafos biorą udział w festiwalach kół naukowych, pracach konserwacyjnych przy omegach Jacht Klubu PM oraz przy remoncie s/y Cleo Vega, zajęciach fakultatywnych z obsługi programu MaxSurf, wspierali takżę obsługę modeli redukcyjnych podczas pokazu na otwarcie CEOP.

Czytaj ?? o kierunku oceanotechnika na Politechnice Morskiej w Szczecinie

Kierunek oceanotechnika na stronie rekrutacyjnej PM
Autor: Website Administrator

Przeglądarka Internet Explorer nie jest wspierana

Zalecamy użycie innej przeglądarki, aby poprawnie wyświetlić stronę