Przejdź do treści

Ustawienia dostępności

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast
Animacje
Kolory

Tryb ciemny włączony na podstawie ustawień systemowych.
Przejdź do , żeby zmienić ustawienia.

Godło Polski: orzeł w złotej koronie, ze złotymi szponami i dziobem, zwrócony w prawo logo-sygnet Politechniki Morskiej w Szczecinie - głowa gryfa, elementy kotwicy i sygnatura PM Politechnika Morska w Szczecinie

Unia Europejska

Strefa doktorantów Sonia Rudzińska

mgr inż. Sonia Maria Rudzińska

Dziedzina: nauki inżynieryjno-techniczne
Dyscyplina: inżynieria lądowa i transport

Zainteresowania badawcze (obszar badawczy):

Obszar moich badań dotyczy możliwości zastosowania alternatywnych paliw na jednostek pływających w zależności od oceny energetyczno-ekologiczno- ekonomicznej. Obecnie skupiam się na badaniu efektywności energetycznej wybranych chemicznych alternatywnych nośników energii dla masowców i kontenerowców.

Doświadczenie zawodowe/miejsca pracy/ukończone szkoły:

Jestem absolwentką Politechniki Morskiej w Szczecinie, gdzie ukończyłam studia pierwszego stopnia na kierunku nawigacja ze specjalnością inżynieria ruchu morskiego oraz studia drugiego stopnia na kierunku nawigacja ze specjalnością transport morski. W ramach wymiany studenckiej Erasmus+ studiowałam również na  Universitat Politècnica de Catalunya (BarcelonaTech) (UPC) (Politechnika Katalońska) na kierunku inżynieria morska i transport.

Obecnie pracuję w firmie North Star Shipping na specjalistycznych jednostkach offshore, świadczących usługi w zakresie ratownictwa morskiego i zapewnienia bezpieczeństwa na polach naftowych znajdujących się na Morzu Północnym.

Moje doświadczenie zawodowe obejmuje pracę na różnych typach statków, w tym: promy, masowce, holowniki i statki zaopatrzeniowe w sektorze offshore. Pracowałam jako marynarz, kadet pokładowy i kadet pokładowo-hotelowy na statkach takich firm jak North Star Shipping, TT Line, Polska Żegluga Morska, Fairplay Polska i Unity Line.

Ponadto odbyłam praktyki w przedsiębiorstwie Kongsberg Maritime Poland sp. z o.o. oraz w biurze Polskiej Żeglugi Morskiej. Uczestniczyłam również w różnych wydarzeniach związanych z żeglugą, takich jak 1st Pytheas Maritime Space Forum EUSPA & Isalos.net w Atenach, Szkoła letnia MELES 2.0 na Uniwersytecie w Aveiro oraz wydarzenia Żagle 2021 i Żagle 2023 w Szczecinie, gdzie pełniłam rolę oficera łącznikowego.

Brałam również udział w wielu konferencjach naukowych, na których prezentowałam referaty dotyczące aktualnych problemów i rozwiązań w dziedzinie żeglugi i energetyki morskiej. Poruszałam tematy takie jak: możliwości wykorzystania energii wiatru w transporcie morskim, zastosowanie wodoru jako alternatywnego paliwa dla statków, zalety i wady wykorzystania energii słonecznej na statkach, alternatywne systemy napędowe i źródła energii dla statków, wykrywanie i monitorowanie rozlewów olejowych i ich wpływ na środowisko naturalne, integracja AIS i ECDIS dla planowania tras unikania kolizji.

Ewentualne plany po ukończeniu SD:

Kontynuacja prac badawczych w zakresie zastosowania alternatywnych paliw na jednostkach pływających z uwzględnieniem doświadczeń zawodowych.

Hobby, zainteresowania, czas wolny:

Moją pasją jest taniec i sport, na co dzień trenuję różne style taneczne. W wolnym czasie najczęściej podróżuję i/lub rysuję. Od najmłodszych lat uprawiam żeglarstwo i gram na skrzypcach oraz pianinie.



 
Autor: Website Administrator

Przeglądarka Internet Explorer nie jest wspierana

Zalecamy użycie innej przeglądarki, aby poprawnie wyświetlić stronę