Przejdź do treści

Ustawienia dostępności

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast
Animacje
Kolory

Tryb ciemny włączony na podstawie ustawień systemowych.
Przejdź do , żeby zmienić ustawienia.

Godło Polski: orzeł w złotej koronie, ze złotymi szponami i dziobem, zwrócony w prawo logo-sygnet Politechniki Morskiej w Szczecinie - głowa gryfa, elementy kotwicy i sygnatura PM Politechnika Morska w Szczecinie

Unia Europejska

Strefa doktorantów Ilona Garczyńska-Cyprysiak

mgr inż. Ilona Garczyńska-Cyprysiak

Dziedzina: nauki inżynieryjno-techniczne.
Dyscyplina: inżynieria lądowa, geodezja i transport.

Zainteresowania badawcze (obszar badawczy):

Zainteresowania badawcze koncentrują się na integracji wysokorozdzielczych danych pozyskiwanych z sensorów zamontowanych na jednostkach pływających, w szczególności danych z kamer i chmur punktów, pozyskiwane przez sensory takie jak LiDAR (Light Detection and Ranging). Taka fuzja danych pozwala rozwiązać wiele problemów związanych z wykorzystaniem pojedynczych sensorów, jednocześnie poszerzając możliwości analiz przestrzennych. Istotnym aspektem badań jest również zastosowanie technik sztucznej inteligencji w celu usprawnienia procesu fuzji danych.

Doświadczenie zawodowe/miejsca pracy/ukończone szkoły:

 Absolwentka Politechniki Morskiej w Szczecinie, gdzie uzyskała tytuł inżyniera na kierunku geodezja i kartografia oraz magistra na kierunku geoinformatyka. Obecnie pracownik badawczo-dydaktyczny. Od 2017 roku zdobywała doświadczenie zawodowe w branży geodezyjnej, pracując jako asystent geodety oraz pracownik biurowy w Miejskim Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej. Od 2020 roku pełni funkcję asystenta na Politechnice Morskiej w Szczecinie.
Współautorka recenzowanych artykułów naukowych publikowanych w czasopismach krajowych i zagranicznych. Brała udział w licznych projektach badawczych, zarówno krajowych, jak i zagranicznych, takich jak:
  • prace badawczo-rozwojowe nad kompletnym multimodalnym systemem mapowania śródlądowych i morskich dróg wodnych oraz obszarów eksploatacyjnych,
  • innowacyjny system do wielowymiarowego i wieloczasowego monitoringu strefy przybrzeżnej z wykorzystaniem autonomicznej jednostki bezzałogowej (4DShoreMap),
  • system wspomagania decyzji dotyczący zagrożeń epidemicznych na statkach morskich.

Ewentualne plany po ukończeniu SD:

Obszar badań, w którym chce się rozwijać, obejmuje sztuczną inteligencję i analizę przestrzenną, ze szczególnym naciskiem na wykorzystanie danych z różnych sensorów zamontowanych na jednostkach pływających w celu ich integracji. Prowadzenie samodzielnych badań naukowych w tym zakresie, co pozwoli na dalsze doskonalenie technologii i metod analizy danych przestrzennych.

Hobby, zainteresowania, czas wolny:

W wolnym czasie pasjonuje się wędrówkami po górach, odkrywaniem nowych smaków i próbowaniem dobrego jedzenia. Prywatnie jest szczęśliwą mamą.
 
Autor: Website Administrator

Przeglądarka Internet Explorer nie jest wspierana

Zalecamy użycie innej przeglądarki, aby poprawnie wyświetlić stronę