Przejdź do treści

Ustawienia dostępności

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast
Animacje
Kolory

Tryb ciemny włączony na podstawie ustawień systemowych.
Przejdź do , żeby zmienić ustawienia.

Godło Polski: orzeł w złotej koronie, ze złotymi szponami i dziobem, zwrócony w prawo logo-sygnet Politechniki Morskiej w Szczecinie - głowa gryfa, elementy kotwicy i sygnatura PM Politechnika Morska w Szczecinie

Unia Europejska

Oferta promotorów Tomasz Abramowski

Dr hab. inż. Tomasz Abramowski, prof. PM

Politechnika Morska w Szczecinie
Katedra Oceanotechniki i Budowy Okrętów

e-mail: t.abramowski@pm.szczecin.pl
Dziedzina naukowa: nauki inżynieryjno-techniczne
Dyscyplina naukowa: inżynieria lądowa, geodezja i transport
Alternatywnie: inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka

Zainteresowania badawcze:

  • metody projektowania statków i obiektów oceanotechnicznych,
  • komputerowe wspomaganie projektowania i analizy osiągów obiektów oceanotechnicznych,
  • technologie głębokowodnego górnictwa morskiego,
  • metody sztucznej inteligencji w projektowaniu obiektów oceanotechniki.

Doświadczenie zawodowe i zakres dotychczasowych prac badawczych:

Praca naukowo-badawcza w charakterze najpierw asystenta i następnie adiunkta na Politechnice Szczecińskiej oraz ZUT w Szczecinie w latach 1996 – 2014
Praca naukowo-badawcza na stanowisku profesora w Katedrze Oceanotechniki i Budowy Okrętów na Politechnice Morskiej w Szczecinie, 2014 - obecnie
Prowadzenia zajęć z przedmiotów: hydromechanika w oceanotechnice, metody komputerowe w oceanotechnice, mechanika płynów, projektowanie jachtów, projektowanie jednostek oceanotechnicznych, ochrona środowiska, zajęcia w języku angielskim: machine construction and engineering drawing, ship construction and stability. W ciągu ostatnich pięciu lat (2018-2023) opiekun 15 prac inżynierskich i magisterskich, opiekun koła naukowego oceanotechniki Skafos.

Praca w Stoczni Szczecińskiej SA (1997), młodszy projektant - dokumentacja techniczna w zakresie obliczeń statecznościowych i prognozy napędowej oraz części kodu komputerowego do obliczeń charakterystyk hydrodynamicznych steru. Przygotowywanie dokumentacji technicznej w zakresie podziału przestrzennego statków.
Praca na umowę zlecenie w biurze projektowym MIDCON (1998) projekt kształtu kadłuba holownika portowo-redowego B830, obliczenia konstrukcyjne.
Własna działalność projektowa (1998 – 2000), m.in. prace projektowe, wycena jednostek morskich, opracowywanie dokumentacji, modele komputerowe statków.

Praca na stanowisku dyrektora generalnego Wspólnej Organizacji Interoceanmetal IOM (2011 – obecnie), zarządzanie międzynarodowym projektem eksploracji i przygotowanie do wydobycia złóż polimetalicznych oceanu – zarządzanie całokształtem projektu, planowanie i kontrola działań eksploracyjnych i rejsów, udział w rejsach badawczych, planowanie i kontrola badań środowiskowych, przeróbki metalurgicznej konkrecji polimetalicznych, prac studialnych w obszarze technologii wydobycia i studiów wykonalności projektów górnictwa morskiego, raportowanie działalności organizacji do Rady IOM oraz do Międzynarodowej Organizacji Dna Morskiego. Członek delegacji RP na obrady Międzynarodowej Organizacji Dna Morskiego – od 2011. W 2022 roku pełnił funkcję prezydenta Rady Międzynarodowej Organizacji Dna Morskiego. Członek Towarzystwa Okrętowców Polskich TOP KORAB.

Prace badawcze i naukowe w obszarze metod projektowania oraz technik obliczeń charakterystyk statków i obiektów oceanotechnicznych, hydromechanika okrętu, numeryczna mechanika płynów, metody sztucznej inteligencji w projektowaniu, teoria projektowania, studia wykonalności projektów górnictwa morskiego.
Autor ponad 50 publikacji w wymienionych wyżej zakresach pracy badawczej
Researchgate : https://www.researchgate.net/profile/Tomasz-Abramowski

Propozycja dla doktorantów:

  • metody optymalizacji projektowej okrętów, obiektów i urządzeń oceanotechniki,
  • analiza numeryczna i symulacja cech opływu jednostek oceanotechnicznych,
  • metody optymalizacji kosztowej, energetycznej i wydajności projektów głębokowodnego górnictwa morskiego,
  • metodyka projektowania i budowy zdalnie sterowanych i autonomicznych urządzeń i pojazdów  podwodnych.


 
Autor: Website Administrator

Przeglądarka Internet Explorer nie jest wspierana

Zalecamy użycie innej przeglądarki, aby poprawnie wyświetlić stronę