Dział Rozwoju Przerzutka na SDG - kampania akademicka na rzecz zrównoważonego rozwoju
Szanowni Państwo,
Politechnika Morska w Szczecinie ma zaszczyt zaprosić na spotkanie:
„Przerzutka na SDG - kampania akademicka na rzecz zrównoważonego rozwoju”
organizowane w Szczecinie 26 października 2023 roku.Wydarzenie będzie platformą wymiany wiedzy i doświadczeń z zakresu zrównoważonego rozwoju - SGD - Sustainable Development Goals (Cele zrównowazonego rozwoju). Celem wydarzenia jest umacnianie poczucia odpowiedzialności społecznej uczelni jako jednostek edukacyjnych i oddziaływanie na społeczność akademicką w propagowaniu wzorców postaw proekologicznych, a także integracja i rozwój lokalnego środowiska akademickiego na rzecz budowania akademickiego zrównoważonego miasta
Działanie jest elementem zadania pn.: „Przerzutka na SDG - kampania akademicka na rzecz zrównoważonego rozwoju” dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.
Dlaczego “Przerzutka”?
Przerzucamy się na zrównoważony rozwój! Sama kampania jest wstępem do przedsięwzięcia jakim jest stworzenie proekologicznej przestrzeni rowerowej na osiedlu akademickim PM (stąd podwójne znaczenie nazwy). Realizacja tego zadania w realny sposób wpłynie na poprawę komfortu korzystania z transportu rowerowego i zachęci pracowników, studentów i gości do korzystania z alternatywnych form komunikacji w mieście i nie tylko, a także podnosić będzie świadomość z zakresu celów zrównoważonego rozwoju.
Cele
Naszym głównym celem jest nie tylko edukacja, ale także inspiracja i działanie. Chcemy wpłynąć na społeczność akademicką, podnieść jej świadomość i zachęcić do zmiany zachowań na rzecz zrównoważonej przyszłości. Poprzez propagowanie postaw proekologicznych i zachęcanie do aktywnego uczestnictwa w ekologicznych formach transportu, takich jak rower, zamierzamy również integrować i rozwijać lokalne środowisko akademickie, aby wspólnie budować zrównoważone miasto przyszłości.
Nasze szczegółowe cele to:
- Integracja środowiska akademickiego: pragniemy zjednoczyć środowisko akademickie w Szczecinie w dążeniu do zrównoważonego rozwoju.
- Edukacja i promocja zrównoważonego rozwoju: nasze działania edukacyjne i promocyjne są skierowane do szerokiego grona odbiorców, w tym pracowników i studentów szczecińskich uczelni, ale także mieszkańców miasta i regionu.
- Wzmocnienie roli Uczelni: chcemy wzmocnić rolę uczelni w przestrzeni miejskiej, uczynić Politechnikę Morską aktywnym uczestnikiem rozwoju miasta.
- Promocja proekologicznych działań: działamy na rzecz promocji edukacyjnych działań proekologicznych w Szczecinie, wspierając inicjatywy związane z ochroną środowiska.
- Dialog i wspólne cele: tworzymy przestrzeń do dialogu między uczelniami a miastem, aby identyfikować wspólne potrzeby i realizować cele zrównoważonego rozwoju.
- Rozwój transportu rowerowego: pracujemy nad poprawą dostępności transportu rowerowego poprzez rozbudowę infrastruktury rowerowej na terenie uczelni.
- Promowanie alternatywnego transportu miejskiego: zachęcamy środowisko akademickie do korzystania z rowerów jako alternatywnej formy transportu miejskiego.
Dziękujemy za zainteresowanie wydarzeniem.
Rejestracja udziału w spotkaniu "Przerzutka na SDG" została zakończona . Wszystkie miejsca są już zarezerwowane.
Rejestracja udziału w spotkaniu "Przerzutka na SDG" została zakończona . Wszystkie miejsca są już zarezerwowane.
Patronaty
Partnerzy
Pliki do pobrania:
- Agenda spotkania - Przerzutka na SDG Rozmiar: 1.4MB
- Przewodnik po SDG Rozmiar: 3.8MB