Przejdź do treści

Ustawienia dostępności

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast
Animacje
Kolory

Tryb ciemny włączony na podstawie ustawień systemowych.
Przejdź do , żeby zmienić ustawienia.

Godło Polski: orzeł w złotej koronie, ze złotymi szponami i dziobem, zwrócony w prawo logo-sygnet Politechniki Morskiej w Szczecinie - głowa gryfa, elementy kotwicy i sygnatura PM Politechnika Morska w Szczecinie

Unia Europejska

Wsparcie BON Wsparcie dla studentów z ASD

Politechnika Morska w Szczecinie dołączyła do projektu „Asystent Studenta z ASD” realizowanego przez Fundację Sowelo i firmę DGA S.A. mającego na celu wsparcie studentów ze spektrum autyzmu (ASD) w funkcjonowaniu na uczelni.


Wsparcie dla studentów z ASD na Politechnice Morskiej - plakat

O co chodzi?

W Politechnice Morskiej, na różnych kierunkach studiów, studiuje coraz więcej osób neuronietypowych, czyli osób z trudnościami w spektrum autyzmu (ASD). Takie osoby mogą być bardzo dobrymi studentami, ale potrzebują odpowiedniego wsparcia. Osoby z ASD często mają trudności w zrozumieniu zasad obowiązujących na uczelni, w przekazywaniu informacji wykładowcom, pracownikom administracji uczelnianej oraz swoim kolegom. Dlatego często dochodzi do nieporozumień utrudniających studiowanie. Osobą, która może pomóc w rozwiązaniu takich nieporozumień jest asystent studenta z ASD.

Wsparcie w ramach projektu obejmuje:

  • pomoc w komunikacji z wykładowcami i pracownikami administracyjnymi uczelni,
  • pomoc w dostosowaniu formy zajęć lub zaliczeń/egzaminów do swoich potrzeb,
  • pomoc w planowaniu i organizacji swoich zadań w toku studiowania.

Jak się zgłosić?
Zainteresowane osoby prosimy o kontakt pod adresem mailowym i.tomczyk@pm.szczecin.pl

Kto może skorzystać ze wsparcia w ramach projektu?

W projekcie mogą wziąć udział studenci oraz osoby zakwalifikowane do rozpoczęcia studiów, którzy w okresie ostatnich 5 lat korzystały (bądź korzystają aktualnie) z pomocy specjalistycznej, psychologicznej bądź też są pod opieką organizacji zrzeszającej osoby z ASD.
Do skorzystania ze wsparcia nie jest potrzebna formalna diagnoza ani orzeczenie o niepełnosprawności. Pewne formy pomocy są jednak dostępne tylko dla studentów z ważnym orzeczeniem.

Zaoferuj swoje wsparcie studentom z ASD
Zapraszamy do udziału również studentów i pracowników uczelni, którzy chcieliby zaoferować swoją pomoc studentom z ASD. Osoby zainteresowane pełnieniem funkcji Asystenta studenta z ASD prosimy o kontakt mailowy na adres i.tomczyk@pm.szczecin.pl

Projekt jest realizowany w ramach Działania 4.1 Innowacje społeczne, IV Osi Priorytetowej Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa.
Autor: Website Administrator

Przeglądarka Internet Explorer nie jest wspierana

Zalecamy użycie innej przeglądarki, aby poprawnie wyświetlić stronę