Przejdź do treści

Ustawienia dostępności

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast
Animacje
Kolory

Tryb ciemny włączony na podstawie ustawień systemowych.
Przejdź do , żeby zmienić ustawienia.

Godło Polski: orzeł w złotej koronie, ze złotymi szponami i dziobem, zwrócony w prawo logo-sygnet Politechniki Morskiej w Szczecinie - głowa gryfa, elementy kotwicy i sygnatura PM Politechnika Morska w Szczecinie

Unia Europejska

W dniach 4-5 kwietnia Politechnikę Morską odwiedziło niemal tysiąc kandydatów na studia, zainteresowanych bogatą ofertą edukacyjną uczelni.

Atrakcje przyciągnęły gości z całej Polski

Podczas Dni otwartych uczelnię odwiedziły zarówno klasy uczniów szkół średnich wraz z opiekunami, jak i pojedyncze osoby, zaciekawione tym, jak wygląda studiowanie na Politechnice Morskiej. Wiele z nich przybyło do nas spoza województwa zachodniopomorskiego, z takich miast jak np. Łódź czy Poznań.
Wydarzenie było organizowane razem z akcją miesięcznika i portalu edukacyjnego Perspektywy - Dziewczyny na politechniki.
Tradycyjnie, przy wejściu na  Uczelnię, uczestnicy byli witani przez naszą uczelnianą maskotkę morświna Micha, który był najczęściej fotografowanym obiektem. Następnie, brali udział w niezliczonych aktywnościach, mogli m.in.
  • zwiedzić interaktywne laboratoria i symulatory na Wydziale Nawigacyjnym, w tym - cieszącego się niesłabnąca popularnością wśród kandydatów - mostka nawigacyjnego.
  • porozmawiać z ekspertami, m.in. z takich kierunków jak geodezja i kartografia i oceanografia,
  • przyjrzeć się z bliska jak pracują wielkie silniki i dowiedzieć się o ciekawostek o kierunku mechanika i budowa maszyn,
  • pogawędzić z humanoidalnymi robotami na Wydziale Informatyki i Telekomunikacji, dowiedzieć się czym można zajmować się po kierunku telekomunikacja,
  • uzyskać wsparcie studentów i studentek naszej Uczelni, którzy najlepiej wiedzą, jak wygląda studiowanie.
Dni otwarte 2024 - baner ze studentką

Jak przebiegły dni otwarte?

Dni otwarte miały interaktywny, praktyczny charakter. Kandydaci na studia mogli nie tylko uzyskać ważne informacje, ale również wcielić się w rolę studentów, biorąc udział w niezwykle interesujących prezentacjach i pokazach.
Pogoda sprzyjała zwiedzaniu statku badawczo-szkolnego Nawigator XXI. Tłumy przewineły się przez mostek nawigacyjny, o funkcjach którego opowiadali studenci. Ci, którzy chcieli poczuć morski klimat na własnej skórze, mogli przymierzyć kombinezon ratunkowy.
Goście zwiedzali również wnętrza nowoczesnego Centrum Szkoleniowego Offshore, gdzie mogli obserwować symulację sztormu i zatopienia helikoptera, a także pokaz ratownictwa. Do pobliskiej szkoleniowej turbiny wiatrowej zajrzało całkiem sporo zainteresowanych odnawialnymi źródłami energii uczniów, a i nauczycieli byli ciekawi co kryje się w wnętrzu kilkudziesięciometrowego masztu..
Uczniowie w tratwie ratunkowej podczas pokazu w Centrum Szkoleniowym Offshore
Studenci w tratwie ratunkowej podczas pokazu w CSO

 Na Wydziale Inżynieryjno-Ekonomicznym Transportu liczne grupy uczniów szkół średnich eksplorowały wirtualny świat za pomocą gogli VR i obserwowały pracę nowoczesnych robotów oraz innowacyjnych urządzeń sortujących.

Z innych atrakcji można wymienić również:

  • prelekcje w licznych laboratoriach pełnych nowoczesnych technologii na wydziałach Mechanicznym oraz Mechatroniki i Elektrotechniki,
  • trening na ergometrze wioślarskim,
  • stanowisko sekcji koszykówki.
  • darmowe soki ze świeżo wyciskanych owoców cytrusowych.
Wszystkim uczestnikom gorąco dziękujemy i zapraszamy ponownie - start rekrutacji na PM już 20 maja.

Przeglądarka Internet Explorer nie jest wspierana

Zalecamy użycie innej przeglądarki, aby poprawnie wyświetlić stronę