Przejdź do treści

Ustawienia dostępności

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast
Animacje
Kolory

Tryb ciemny włączony na podstawie ustawień systemowych.
Przejdź do , żeby zmienić ustawienia.

Godło Polski: orzeł w złotej koronie, ze złotymi szponami i dziobem, zwrócony w prawo logo-sygnet Politechniki Morskiej w Szczecinie - głowa gryfa, elementy kotwicy i sygnatura PM Politechnika Morska w Szczecinie

Unia Europejska

Jednostki Ośrodki szkoleniowe

Ośrodki szkoleniowe Politechniki Morskiej w Szczecinie są częścią Akademickiego Centrum Szkoleniowego MUSTC - na stronie internetowej  ACS MUSTC można znaleźć kalendarze szkoleń i kursów wszystkich ośrodków szkoleniowych PM:

Ośrodek Szkoleniowy Ratownictwa Morskiego (OSRM) - prowadzi (obowiązkowe wg. Konwencji STCW) szkolenia z zakresu ratownictwa morskiego i ochrony zdrowia  (indywidualne techniki ratunkowe, pierwsza pomoc medyczna) i bezpiecznej eksploatacji jednostek morskich (ochrona przeciwpożarowa, bezpieczeństwo własne i odpowiedzialność wspólna) jak również specjalistyczne kursy dla załóg zbiornikowców, chemikaliowców oraz statków pasażerskich typu ro-ro. Ośrodek dysponuje poligonem pożarowym, akwenem i wieżą do szkoleń na łodzi ratunkowej ze swobodnym spadkiem.
Ośrodek Szkoleniowy Ratownictwa Morskiego Politechniki Morskiej w Szczecinie

 Studium Doskonalenia Kadr Oficerskich (SDKO) - organizuje szkolenia kwalifikacyjne na dyplomy kapitańskie, oficerskie, dla marynarzy działu pokładowego i maszynowego oraz szkolenia symulatorowe, odnawiające i specjalistyczne, m.in.: dynamicznego pozycjonowania statków DP, ECDIS, GMMDSS, żeglugi śródlądowej, pilotowe, obsługi silników okrętowych a także w zakresie łączności, manewrowania. Ośrodek posiada certyfikat  Lloyd's Register Quality Assurance.
Studium Doskonalenia Kadr Oficerskich Politechniki Morskiej w Szczecinie

 Maritime English Center  (MEC) - działa w zakresie organizowania kursów uzupełniających, podnoszących praktyczne umiejętności marynarzy w posługiwaniu się językiem angielskim jako językiem zawodowym. Jesteśmy jedynym na Pomorzu Zachodnim Autoryzowanym Centrum Testowym firmy Marlins (Marlins Approved TOSE Testing Centre) zarówno w zakresie testu pisemnego (komputerowego) jak i ustnego. Świadectwo takiego testu jest akceptowane jako dowód kompetencji z języka angielskiego zgodnie z wymogami językowymi MCA.
Uczestnicy kursów mają do dyspozycji multimedialne laboratoria językowe. Wszyscy wykładowcy prowadzący zajęcia w MEC to pracownicy dydaktyczni Studium Nauki Języków Obcych Politechniki Morskiej w Szczecinie, specjalizujący się w rejestrze morskim języka angielskiego Maritime Education Centre na Politechnice Morskiej w Szczecinie + logo
 
Morski Ośrodek Szkoleniowy w Kołobrzegu (MOSK) - organizuje szkolenia kwalifikacyjne na wszystkie morskie świadectwa i dyplomy oficerskie z działu pokładowego i maszynowego, zgodnie z wytycznymi Konwencji STCW. Ośrodek prowadzi również szkolenia z zakresu bezpieczeństwa i specjalistyczne dla członków załóg statków morskich. Istnieje możliwość organizacji szkoleń na zamówienia indywidualne. Uczestnicy szkoleń korzystają z nowoczesnych, multimedialnych sal dydaktycznych, laboratoriów i różnego typu symulatorów (m.in. mostek manewrowy, siłowni okrętowej, ARPA, ECDIS, specjalistyczne urządzenia nawigacyjne). Morski Ośrodek Szkoleniowy organizuje także kursy żeglarskie i motorowodne w standardzie PZŻ oraz PZMiNW, a także szkolenia kwalifikacyjne dla załóg jachtów komercyjnych, warsztaty szkoleniowe dla żeglarzy i sterników. MOSK oferuje także do wynajęcia sale dydaktyczne wyposażone w nowoczesny sprzęt multimedialny.
Symulator w Morskim Ośrodku Szkoleniowym w Kołobrzegu Politechniki Morskiej w Szczecinie
Autor: Website Administrator

Przeglądarka Internet Explorer nie jest wspierana

Zalecamy użycie innej przeglądarki, aby poprawnie wyświetlić stronę