Przejdź do treści

Ustawienia dostępności

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast
Animacje
Kolory

Tryb ciemny włączony na podstawie ustawień systemowych.
Przejdź do , żeby zmienić ustawienia.

Godło Polski: orzeł w złotej koronie, ze złotymi szponami i dziobem, zwrócony w prawo logo-sygnet Politechniki Morskiej w Szczecinie - głowa gryfa, elementy kotwicy i sygnatura PM Politechnika Morska w Szczecinie

Unia Europejska

Akredytacje międzynarodowe The Nautical Institute

NIA - Nautical Institute Accreditation

 

The Nautical Institute (NI) z siedzibą w Londynie jest pozarządową organizacją 
o statusie doradczym przy Międzynarodowej Organizacji Morskiej (IMO).
 

Celami statutowymi NI są:

  1. podnoszenie standardów kompetencji osób pracujących na pełnomorskich jednostkach pływających, pełniąc rolę międzynarodowego centrum doskonałości nautycznej;
  2. reprezentowanie poglądów członków NI w ramach międzynarodowych, krajowych i lokalnych organów;
  3. promowanie i koordynowanie rozwoju studiów nautycznych poprzez:
    • zachęcanie i promowanie wysokich standardów kwalifikacji, kompetencji i wiedzy pracujących na morzu,
    • ułatwianie wymiany informacji w zakresie nauk nautycznych, zachęcanie do badań i publikowanie ich wyników,
    • ustanowienie i utrzymanie odpowiednich edukacyjnych i zawodowych standardów członkostwa w NI,
    • współpracę z administracjami morskimi oraz z uczelniami i innymi jednostkami edukacyjnymi w celu wspierania edukacji, szkoleń i praktyk w zakresie nauk nautycznych.
NI certyfikuje programy kształcenia do pracy na morzu promując najlepsze praktyki, profesjonalizm i bezpieczeństwo. Aktualnie obejmuje swoją certyfikacją programy kształcenia dotyczące operatorów dynamicznego pozycjonowania (DPO) oraz nawigacji w lodach.
Program kształcenia DPO, dla którego AMS (od 1września 2022 r. Politechnika Morska) uzyskała akredytację od 2012 r., to uznana w branży offshore droga do uzyskania statusu wykwalifikowanego DPO. NI nadzoruje ośrodki kształcące w tym zakresie od połowy lat 80-tych wspólnie z przedstawicielami przemysłu offshore (IMCA). W ramach procedur akredytacyjnych i reakredytacyjnych NI powołał Grupę Wykonawczą ds. Szkoleń Dynamicznego Pozycjonowania (DPTEG) złożoną z przedstawicieli ośrodków kształcących DPO oraz IMCA. Zadaniem DPTEG jest ustawiczny przegląd i aktualizacja treści kształcenia DPO oraz ocena ich efektywności w zapewnianiu branży offshore kompetentnych operatorów DP.
 

Więcej informacji o akredytacjach i certyfikacji Nautical Institute (NIA) można uzyskać na stronach:

https://www.nautinst.org/about-us.html
https://www.nialexisplatform.org/certification/dynamic-positioning/dp-training-standard/


NIA są finansowane przez MEiN w ramach projektu POWER „Akredytacje zagraniczne". Celem projektu jest uzyskanie przez polskie uczelnie zagranicznych akredytacji i certyfikatów komisji branżowych, podnoszących międzynarodową konkurencyjność uczelni. Środki finansowe na realizację zadań w ramach projektu pozakonkursowego pochodzą ze środków finansowych ujętych w cz. 28 budżetu państwa –szkolnictwo wyższei nauka (15,72%) oraz z budżetu środków europejskich (84,28%) w ramach projektu pozakonkursowego pt. „Akredytacje zagraniczne” (Działanie 3.3), realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

Pliki do pobrania:

Autor: Website Administrator

Przeglądarka Internet Explorer nie jest wspierana

Zalecamy użycie innej przeglądarki, aby poprawnie wyświetlić stronę