Przejdź do treści

Ustawienia dostępności

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast
Animacje
Kolory

Tryb ciemny włączony na podstawie ustawień systemowych.
Przejdź do , żeby zmienić ustawienia.

Godło Polski: orzeł w złotej koronie, ze złotymi szponami i dziobem, zwrócony w prawo logo-sygnet Politechniki Morskiej w Szczecinie - głowa gryfa, elementy kotwicy i sygnatura PM Politechnika Morska w Szczecinie

Unia Europejska

Erasmus+ Wyjazdy na prowadzenie zajęć

Wyjazdy na prowadzenie zajęć

Jednym z działań programu ERASMUS+ skierowanym do pracowników naukowo dydaktycznych są wyjazdy w celu prowadzenia zajęć w  krajach programu.
Wyjazdy w ramach programu Erasmus+ są dobrą okazją do sprawdzenia i doskonalenia własnych kompetencji, umożliwiają nawiązanie nowych kontaktów o charakterze naukowo- dydaktycznym oraz inicjowanie współpracy z zagranicznymi uczelniami lub innymi instytucjami, która może być inspiracją do wprowadzenia zmian poprawiających dydaktyczny potencjał jednostki organizacyjnej lub uczelni.

Pobyt nauczyciela akademickiego w przypadku wyjazdów do krajów partnerskich może trwać od 5 dni do 2 miesięcy.

Przed wyjazdem niezbędne jest przygotowanie indywidualnego programu mobilności (Mobility Agreement), dotyczącego nauczania za granicą, który musi zostać zatwierdzony przez uczelnię wysyłającą i goszczącą. Zajęcia prowadzone przez nauczycieli akademickich muszą być zawsze integralną częścią aktualnego programu nauczania goszczącej uczelni.

Wyjazd może mieć charakter:
- wyjazdu wyłącznie w celu prowadzenia zajęć (wymóg min. minimum 8 godzin dydaktycznych zajęć przeprowadzonych ze studentami danej Uczelni)
- wyjazdu łączącego prowadzenia zajęć i szkolenie  (wymóg min 4 godzin przeprowadzonych zajęć + szkolenie)

Dokładny program prowadzanych zajęć, wskazanie grupy docelowej jest ustalane w porozumieniu z Uczelniami partnerskimi ale w formularzu zgłoszeniowym należy zaproponować proponowane zagadnienia (i jeżeli dotyczy tematy szkolenia). Link do formularza zgłoszeniowego.

Na realizację wyjazdu przyznawane jest dofinansowanie wyjazdu na zasadach programu ERASMUS+.

Kwalifikacja na wyjazdy

O wyjazdy w programie Erasmus mogą się ubiegać pracownicy uczelni uczestniczących w programie, zatrudnieni na podstawie umowy o pracę lub innej umowy cywilno-prawnej. Akademia Morska w Szczecinie zdecydowała o preferencyjnym traktowaniu pracowników zatrudnionych na umowę o pracę. Ponadto priorytetowo w naborze traktowani są pracownicy ubiegający się o pierwszy wyjazd oraz pracownicy o najkrótszym staży
Podstawą kwalifikacji pracownika na wyjazd jest formularz zgłoszeniowy z propozycją programu nauczania i ewentualnie szkolenia. Na etapie rekrutacji nie jest wymagana zgoda instytucji przyjmującej.

Terminy rekrutacji

Nabory na wyjazdy w danym roku akademickim są ogłaszane wiosną roku poprzedzającego (najczęściej maj). Jeżeli po zakończeniu naboru pozostaną wolne środki lub Uczelnia pozyska dodatkowe fundusze ogłoszony będzie nabór dodatkowy.

W okresie 14.06.2024 do 10.07.2024 trwa nabór na wyjazdy w roku akademickim 2024/2025 (wyjazdy z okresie wrzesień 2024 maj 2025).

Zgodnie z zasadami programu Erasmus+
- wyjazd nauczycieli  w celu prowadzenia zajęć
1)      wcześniejszy udział w wyjazdach Erasmus+ (dotyczy edycji programu 2021/2027) wcześniejszy udział więcej niż jeden raz 0 pkt, wcześniejszy udział jeden raz 1 pkt, aplikacja o pierwszy wyjazd 2pkt)
2)     staż zawodowy na AM - liczba lat doświadczenia zawodowego na Uczelni- Junior 2 pkt, Intermediate 1 pkt Senior 0 pkt
3)       jakość proponowanego programu prowadzonych zajęć  ( skala 0-6 pkt)
występują następujące kryteria oceny zgłoszeń :

Wnioski przyjmowane będą do wyczerpania środków - pierwsza ocena złożonych wniosków jest zaplanowana  w lipcu  2024 i  aby wziąć w niej udział należy złożyć formularz  złożyć najpóźniej do 10.07.2024. W przypadku nie rozdysponowania wszystkich środków będą uruchamiane kolejne nabory.



 
Autor: Website Administrator

Przeglądarka Internet Explorer nie jest wspierana

Zalecamy użycie innej przeglądarki, aby poprawnie wyświetlić stronę