Przejdź do treści

Ustawienia dostępności

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast
Animacje
Kolory

Tryb ciemny włączony na podstawie ustawień systemowych.
Przejdź do , żeby zmienić ustawienia.

Godło Polski: orzeł w złotej koronie, ze złotymi szponami i dziobem, zwrócony w prawo logo-sygnet Politechniki Morskiej w Szczecinie - głowa gryfa, elementy kotwicy i sygnatura PM Politechnika Morska w Szczecinie

Unia Europejska

Od kilku tygodni pracownie druku 3D w AMS zaangażowane są w szczecińską akcję "Druk 3D dla medycyny" - na naszych drukarkach powstają adaptery do montażu filtrów w maskach ochronnych. To niezbędna i wymierna pomoc w dostarczaniu środków ochronnych dla szpitali i służb ze Szczecina i regionu. Do tej pory wydrukowaliśmy i przekazaliśmy ok. 700 sztuk adapterów - a prace trwają cały czas.

Adaptery w połączeniu z maskami ochronnymi tworzą pełnowartościowe, bezpieczne i praktyczne środki ochrony osobistej dla służb medycznych w zachodniej Polsce.
Nasze elementy wraz z maskami trafiły lub trafią do 34 placówek w Szczecinie i okolicach. Będą zabezpieczały szpitale, policję i karetki wojskowe. Można wymienić tu szpitale takie jak: PUM1 i PUM 2,  „Zdroje”, „Arkońska” w Szczecinie, placówki medyczne w Policach, Nowogardzie, Drawsku Pomorskim, Gryficach, Połczynie Zdroju, a także Gorzowie Wielkopolskim, Słupsku i Pile.

Co bardzo istotne - w akcję zaangażowane są wszystkie wydziały Akademii Morskiej w Szczecinie. Do działania włączono drukarki Wydziałów: Mechanicznego, Inżynieryjno-Ekonomicznego Transportu, Nawigacyjnego, Informatyki i Telekomunikacji. Wydział Mechatroniki i Elektrotechniki w akcję zaangażował się od strony logistycznej - i to oni odpowiadają za dostarczanie gotowych wydruków do organizatorów tej społecznej akcji.  


Serdeczne podziękowania należą się wszystkim zaangażowanym: Prof. dr hab. inż. Katarzynie Gawdzińskiej, dr inż. Katarzynie Bryll, dr. hab. inż. Jackowi Łubczonkowi, prof. AMS, dr. inż. Łukaszowi Nozdrzykowskiemu, mgr. inż. Radosławowi Gordonowi, mgr. inż. Sebastianowi Gorzelannemu, mgr. inż. Jackowi Wojnowskiemu - za to, że nie zastanawiali się nawet chwili, by przystąpić do tej istotnej akcji. Ogromne dzięki także dla Joanny Pleszko, która czuwa nad koordynacją akcji i pozostaje w kontakcie z organizatorami pomocy. 

Przeglądarka Internet Explorer nie jest wspierana

Zalecamy użycie innej przeglądarki, aby poprawnie wyświetlić stronę