Przejdź do treści

Ustawienia dostępności

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast
Animacje
Kolory

Tryb ciemny włączony na podstawie ustawień systemowych.
Przejdź do , żeby zmienić ustawienia.

Godło Polski: orzeł w złotej koronie, ze złotymi szponami i dziobem, zwrócony w prawo logo-sygnet Politechniki Morskiej w Szczecinie - głowa gryfa, elementy kotwicy i sygnatura PM Politechnika Morska w Szczecinie

Unia Europejska

Kurs jest organizowany w ramach projektu SOUTH COAST BALTIC Establishing durable cross-border boating destination management on the basis of the MARRIAGE cooperation network finansowanego w ramach Interreg South Baltic Programme 2014-2020.

Jakie są cele programu?

Podstawowym celem projektu realizowanego w ramach Interreg South Baltic Programme 2014-2020 jest zwiększenie o 20% liczby żeglarzy odwiedzających porty Południowego Bałtyku. Partnerem wiodącym projektu jest Economic Development Corporation Vorpommern (DE), a oprócz tego do współpracy zaproszeni zostali Tourism Association Vorpommern (DE), Municipality Ostseebad Heringsdorf (DE), Marina Network Association (DE), Administration of Klaipeda District Municipality (LT), Sventoji Tourism Association (LT), Bornholm Regional Municipality (LT). Wśród partnerów polskich znalazły sie uczelnie, organizacje i instytucje z województw pomorskiego i zachodniopomorskiego Z województwa pomorskiego są to: Związek Miast i Gmin Morskich, Pętla Żuławska oraz Politechnika Gdańska. Z województwa zachodniopomorskiego: Gmina Darłowo, Związek Portów i Przystani Jachtowych LOK Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego, Żegluga Szczecińska oraz Akademia Morska w Szczecinie. Program jest realizowany od października 2016 roku.

Szerokie działania marketingowe prowadzone w celu promocji regionu jako atrakcyjnego dla żeglarzy są wspierane działaniami pro-jakościowymi, za które odpowiada m.in. Wydział Inżynieryjno-Ekonomiczny Akademii Morskiej w Szczecinie. Na Wydziale utworzona została specjalność Eksploatacja Portów Jachtowych, która kształci przyszłą kadrę zarządzającą portami jachtowymi. Specjalność objęta jest patronatem Związku Portów i Przystani Jachtowych LOK Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego co ma zapewnić praktyczny wymiar kształcenia.

Jakie kursy oferuje program?

W dniach 20-22.11.2018 odbędzie się natomiast kurs dla obecnej kadry portów jachtowych – operatorów i pracowników. Na kurs zgłosiły się osoby zatrudnione w portach położonych na terenie województwa zachodniopomorskiego, pomorskiego oraz pracownicy portów łotewskich. W pierwszym dniu szkolenia uczestnicy wezmą udział w profesjonalnym kursie pierwszej pomocy po którym otrzymają certyfikaty European Resuscitation Centre. Kurs zorganizowany będzie w RescueLab w Szczecinie, a jego program dostosowany zostanie specjalnie do potrzeb pracowników portów jachtowych. W kolejnych dniach uczestnicy będą brali udział w warsztatach dotyczących trendów w turystyce żeglarskiej, marketingu, informacji turystycznej, psychologii. Część szkolenia poświęcona zostanie obsłudze osób starszych i niepełnosprawnych. Zajęcia z tego zakresu odbywać się będą z wykorzystaniem specjalnego kombinezonu – symulatora odczuć wieku starczego. Przeprowadzona zostanie również prezentacja „dobrych praktyk” stosowanych w portach jachtowych, które przyczyniają się do zwiększenia komfortu żeglarzy seniorów korzystających z ich usług. Wśród trenerów są osoby z doświadczeniem w zarządzaniu portami jachtowymi z Danii i Chorwacji, specjalistka od marketingu turystycznego z Niemiec, nauczycielka akademicka z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego specjalizująca się w geriatrii, psycholog z Akademii Morskiej i specjalista od informacji turystycznej z Uniwersytetu Szczecińskiego (lista trenerów wraz z agendą w załączeniu). Zajęcia odbywać się będą w laboratorium RescuaLab oraz w firmie Brillux Polska Sp. z o.o.

Założenie kursu jest takie, że pracownicy mają zdobyć wiedzę praktyczną od najlepszych specjalistów. Dzięki temu nasze porty jachtowe będą bezpieczne i przyjazne dla wszystkich turystów.

Za organizację kursu z ramienia Akademii Morskiej odpowiada dr inż. Aleksandra Łapko (609505224), w zespole organizacyjnym są jeszcze dr inż. Ewa Hącia oraz dr inż. Roma Strulak-Wójcikiewicz z WI-ET.

Przeglądarka Internet Explorer nie jest wspierana

Zalecamy użycie innej przeglądarki, aby poprawnie wyświetlić stronę