Przejdź do treści

Ustawienia dostępności

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast
Animacje
Kolory

Tryb ciemny włączony na podstawie ustawień systemowych.
Przejdź do , żeby zmienić ustawienia.

Godło Polski: orzeł w złotej koronie, ze złotymi szponami i dziobem, zwrócony w prawo logo-sygnet Politechniki Morskiej w Szczecinie - głowa gryfa, elementy kotwicy i sygnatura PM Politechnika Morska w Szczecinie

Unia Europejska

W dniu 17 czerwca br. Centrum Transferu Technologii Morskich gościło 12 uczestników międzynarodowej Inicjatywy „R4R – Chemical Regions for Resource Efficiency”

Inicjatywa ma na celu wymianę i promocję rozwiązań poprawiających współpracę pomiędzy nauką, biznesem i administracją w dziedzinie gospodarki zasobami, a także zwiększenie efektywności energetycznej w branży chemicznej.

Plan dwudniowego pobytu w Szczecinie obejmował spotkanie z władzami województwa a także wizyty studyjne w Zakładach Chemicznych „Police”, Zakładach Kemipol w Policach, Centrum przetwarzania odpadów i produkcji paliw alternatywnych NewCo w Leśnie Górnym oraz w Centrum Bioimmobilizacji i Innowacyjnych Materiałów Opakowaniowych Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

W Akademii Morskiej goście z Belgii, Hiszpanii, Holandii, Niemiec i Szwecji odwiedzili Laboratorium Siłowni Okrętowych, gdzie mieli okazję obejrzeć drugi w Europie prototypowy układ plazmowo-katalityczny do oczyszczania spalin z silników okrętowych. W tematykę metod neutralizacji szkodliwych emisji ze statków wprowadził uczestników dr hab. inż. Tadeusz Borkowski, prof. nadzw. AM. Następnie grupa udała się do Europejskiego Centrum Symulacyjnego LNG, gdzie mgr Karol Igielski omówił zastosowanie symulatora oraz zademonstrował jego możliwości.

Wizyta w naszej uczelni zrobiła na uczestnikach duże wrażenie i mamy nadzieję, iż w przyszłości zaowocuje ona współpracą badawczą lub w ramach wspólnych projektów międzynarodowych.

Przeglądarka Internet Explorer nie jest wspierana

Zalecamy użycie innej przeglądarki, aby poprawnie wyświetlić stronę