Przejdź do treści

Ustawienia dostępności

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast
Animacje
Kolory

Tryb ciemny włączony na podstawie ustawień systemowych.
Przejdź do , żeby zmienić ustawienia.

Godło Polski: orzeł w złotej koronie, ze złotymi szponami i dziobem, zwrócony w prawo logo-sygnet Politechniki Morskiej w Szczecinie - głowa gryfa, elementy kotwicy i sygnatura PM Politechnika Morska w Szczecinie

Unia Europejska

Mgr inż. Marta Włodarczyk-Sielicka, asystentka w Instytucie Geoinformatyki Wydziału Nawigacyjnego brała udział w intensywnym kursie dla młodych naukowców.

Kurs został  przeprowadzany w ramach projektu pt. “Organizacja i przeprowadzenie dwutygodniowych kursów wyjazdowych dla 500 doktorantów i młodych naukowców z zakresu przedsiębiorczości oraz umiejętności miękkich niezbędnych do współpracy z gospodarką pn. TransFormation.doc”, zorganizowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Kurs odbył się w dniach 22 listopada – 4 grudnia 2015 roku w Lund University w Lund. Celem kursu było wzmocnienie kompetencji z zakresu przedsiębiorczości oraz umiejętności miękkich niezbędnych do współpracy z gospodarką. Kurs wzmacniał oraz rozwijał takie umiejętności jak komunikacja i umiejętności interpersonalne, kompetencje intelektualne i interpersonalne, pobudzanie interdyscyplinarnego myślenia i działania oraz zarządzanie projektami badawczymi.

Zajęcia obejmowały wykłady, warsztaty, panele dyskusyjne, wizyty studyjne, gry symulacyjne oraz twórcze techniki myślenia. Ponadto uczestnicy odwiedzili kompleks medyczny, inkubatory przedsiębiorczości oraz zaznajomili się z szwedzkim systemem nauki i biznesu oraz wspierania studentów i młodych przedsiębiorców. Lund University jest jedną z największych placówek edukacyjnych oraz badawczych w Szwecji oraz całej Skandynawii (uniwersytet kształci około 46 000 studentów na 8 wydziałach i zatrudnia ponad 6000 pracowników).

Podczas szkolenia młodzi naukowcy wymieniali swoje doświadczenia w interdyscyplinarnych zespołach. Zadaniem uczestników kursu było przygotowanie i wstępne opracowanie trzech pomysłów biznesowych związanych z badaniami. Naukowcy pracowali nad projektami indywidualnie oraz w grupach podczas całego pobytu na uniwersytecie w Lund. Ponadto badacze zaprezentowali swoje najlepsze prace oparte na modelu biznesowym NABC. Uczestnicy połączyli swoje zainteresowania naukowe ze światem biznesu. Kontakty nawiązywane pomiędzy grupą doktorantów i młodych naukowców z Polski, a środowiskiem międzynarodowym pozwoliły na wymianę informacji w ramach networkingu oraz interdyscyplinarności i komercjalizacji badań.

 

 

Przeglądarka Internet Explorer nie jest wspierana

Zalecamy użycie innej przeglądarki, aby poprawnie wyświetlić stronę