Przejdź do treści

Ustawienia dostępności

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast
Animacje
Kolory

Tryb ciemny włączony na podstawie ustawień systemowych.
Przejdź do , żeby zmienić ustawienia.

Godło Polski: orzeł w złotej koronie, ze złotymi szponami i dziobem, zwrócony w prawo logo-sygnet Politechniki Morskiej w Szczecinie - głowa gryfa, elementy kotwicy i sygnatura PM Politechnika Morska w Szczecinie

Unia Europejska

Udało się. Wreszcie wyjazd zamiast spotkań z użyciem słuchawek i mikrofonów. Od 3 do 9 kwietnia 2022 odbyła się szkoła letnia Projektu iSOL-MET.

Projektu iSOL-MET  czyli: Innovative SOft SkilLs to Maritime Education and Training; isolmet.aegean.gr, finansowany z programu ERASMUS+ Strategic Partnerships.

W skład delegacji ze Szczecina weszli studenci: Nikola Chrzanowska, Agnieszka Iwanicka, Joanna Hudzik, Klaudia Kępka (wszystkie Panie z III logistyki) i Maksym Humeniuk (III nawigacja) oraz nauczyciele Patrycja Narękiewicz, Marek Narękiewicz i Bogusz Wiśnicki.

Nowe kompetencje studentów

Głównym celem zajęć było nauczanie studentów w oparciu o nowo opracowane kursy rozwijające umiejętności miękkie u marynarzy i pracowników gospodarki morskiej. Oprócz studentów naszej uczelni w zajęciach uczestniczyli studenci z uczelni partnerskich: University of the Aegean (Grecja), Nikola Yonkov Vaptsarov Naval Academy (Bułgaria), T. C. Piri Reis University (Turcja) i Universitatea Maritima Din Constanta (Rumunia). Było to bardzo intensywne szkolenie prowadzone w konwencji analizy studiów przypadków przygotowanych przez partnerów projektu. Na koniec gospodarze pokazani nam wyspę Chios ze plantacjami pomarańczy i drzewami wytwarzającymi słynną żywicę mastiki. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze szkoły wiosennej i zaznajomienia się z krótkimi opsami wrażeń naszych studentek.


Warto było wyjechać na szkołę letnią Erasmus+ ponieważ nauczyłam się wielu interesujących rzeczy i poznałam ciekawych ludzi, którzy mogą zostać przyjaciółmi na całe życie. Szkoła pozwoliła na przełamanie własnych barier związanych m.in. z komunikacją. Uważam, że była to świetna szansa, aby poznać nowe kultury i przekonać się, że powielane stereotypy na temat niektórych kultur są nieprawdziwe. Szkoła była okazją do nauki wielu pożytecznych rzeczy, które na pewno przydadzą się w przyszłej pracy, ale również w życiu codziennym. Oprócz nauki była to okazja do świetnej zabawy. Dawno nie poznałam tak pozytywnych i wspaniałych ludzi.

- Agnieszka Iwanicki


Wyjazd na letnią szkołę Erasmus+ był jedną z moich najlepszych decyzji. Poznałam cudownych ludzi z różnych krajów o odmiennych kulturach. Dzięki takiemu przedsięwzięciu mogliśmy wspólnie uczestniczyć w ciekawych zajęciach pogłębiając praktyczną znajomość języka angielskiego. Wspólna praca oraz spędzanie czasu umożliwiło wykorzystanie umiejętności funkcjonowania w zespole oraz prawidłowej komunikacji. Taki wyjazd był nie tylko okazją do nauki i poszerzania swoich horyzontów, ale również do zawierania nowych przyjaźni i dobrej zabawy.

- Joanna Hudzik


Uważam, że warto było pojechać na letnią szkołę Erasmus+ ponieważ, była to wspaniała i niezapomniana przygoda. Wyjazd pozwolił mi poznać cudownych ludzi z innych krajów, poznać ich kulturę, perspektywy, tradycje i przełamać bariery językowe. Kluczową rolę w zajęciach pełniła praca zespołowa, dzięki której rozwiązywaliśmy zadania, uczyliśmy się oraz wydawaliśmy się w istotne dyskusje. Był to bardzo wartościowo spędzony czas.

- Klaudia Kępka


 

Przeglądarka Internet Explorer nie jest wspierana

Zalecamy użycie innej przeglądarki, aby poprawnie wyświetlić stronę