Tryb ciemny włączony na podstawie ustawień systemowych.
Przejdź do , żeby zmienić ustawienia.

Godło Polski: orzeł w złotej koronie, ze złotymi szponami i dziobem, zwrócony w prawo logo-sygnet Politechniki Morskiej w Szczecinie - głowa gryfa, elementy kotwicy i sygnatura PM Politechnika Morska w Szczecinie

Unia Europejska

W dniach 30.05 – 02.06.2016 na wodach Jeziora Niegocin w Wilkasach odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Żeglarstwie.

Naszą Uczelnię reprezentowały dwie załogi w składzie:

1. Urba Patryk – sternik, Woźniak Filip, Olkiewicz Jan
  2. Doch Krystian – sternik, Korneluk Adrian, Stawicki Adrian

Pierwsze trzy wyścigi to eliminacje, które pokazały wysoką formę sportową naszych studentów, którzy zajęli I miejsce. Kolejne trzy wyścigi to już finały, które odbywały się w niełatwych warunkach, przy silnym wietrze.

Nasi reprezentanci do końca walczyli o podium w klasyfikacji generalnej (należy wspomnieć, że wystartowało 70 załóg) z takimi potęgami żeglarskimi jak Politechnika Gdańska i Uniwersytet Warszawski. Ostatecznie na 30 Uczelni startujących w regatach reprezentacja AM zajęła bardzo dobre 5 miejsce pokonując Uniwersytet Gdański, czy SGH Warszawa.

W klasyfikacji drużynowej w typach Uczelni zajęliśmy I miejsce, zdobywając złoty medal, a sternik Patryk Urba złoty medal wśród sterników.

Cieszymy się, że Akademia Morska ze Szczecina zaczęła liczyć się na arenie ogólnopolskiej w żeglarstwie, życzymy dalszych sukcesów, jak najlepszego rozwoju sekcji i składamy serdeczne gratulacje dla zawodników i trenera Bartosza Piotrowskiego.