Przejdź do treści

Ustawienia dostępności

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast
Animacje
Kolory

Tryb ciemny włączony na podstawie ustawień systemowych.
Przejdź do , żeby zmienić ustawienia.

Godło Polski: orzeł w złotej koronie, ze złotymi szponami i dziobem, zwrócony w prawo logo-sygnet Politechniki Morskiej w Szczecinie - głowa gryfa, elementy kotwicy i sygnatura PM Politechnika Morska w Szczecinie

Unia Europejska

Dzięki dofinansowaniu ze środków WFOŚiGW w Szczecinie otwarto na Osiedlu Akademickim Politechniki Morskiej przestronną wiatę rowerową dla studentów

W październiku 2023 rozpoczęliśmy projekt „Przerzutka na SDG - kampania akademicka na rzecz zrównoważonego rozwoju” dofinansowany ze środków WFOŚiGW w Szczecinie. W kolejny etap projektu weszliśmy pierwszego dnia wiosny – 21 marca władze uczelni wraz z wiceprezesem  Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie przekazały studentom klucze do nowej proekologicznej rowerowej przestrzeni na osiedlu akademickim PM.

Oświetlana solarnie przechowalnia rowerowa wyposażona jest w 25 stanowisk rowerowych, a dodatkowo w jej sąsiedztwie stanie rower stacjonarny umożliwiający ładowanie sprzętu elektronicznego za pomocą USB. Urządzenie będzie zasilane siłą fizyczną ćwiczącego, posiada też podpórkę na telefon lub tablet, z którego można korzystać w trakcie treningu. Przechowalnia wyposażona zostanie także w stację serwisową  umożliwiającą wykonanie drobnych napraw eksploatacyjnych rowerów.

Pierwsze rowery wprowadzone

Studenci wprowadzili swoje rowery tuż po tym, jak JM Rektor PM Wojciech Ślączka przekazał im klucze do nowego „parkingu” rowerowego. – Cieszę się, że takie ekologiczne rozwiązanie będzie od teraz służyć Wam, naszym studentom – deklarował Rektor. – Mam nadzieję, że następnym krokiem będzie stacja ładowania samochodów elektrycznych na Politechnice Morskiej – dodał.
Spotkanie poprowadził Prorektor ds. innowacji i rozwoju PM Janusz Uriasz. To dzięki prorektorowi i jego pracownikom nasza uczelnia rozwija się coraz bardziej w duchu zrównoważonego rozwoju, ponieważ to właśnie ten Dział odpowiada za nasz udział w projektach zrównoważonego rozwoju, w tym za współpracę z WFOŚiGW.

Udział w otwarciu wzięli też Marcin Zamaro, Wiceprezes WFOŚiGW w Szczecinie, z Wydziału Nawigacyjnego: Dziekan Paweł Zalewski oraz prodziekan ds. kształcenia  Remigiusz Dzikowski, a także Kanclerz PM, Andrzej Durajczyk, pracownicy Uczelni, a ponad wszystko – studenci (nie tylko) na rowerach!

PROJEKT Przerzutka na SDG
 

Przeglądarka Internet Explorer nie jest wspierana

Zalecamy użycie innej przeglądarki, aby poprawnie wyświetlić stronę