Przejdź do treści

Ustawienia dostępności

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast
Animacje
Kolory

Tryb ciemny włączony na podstawie ustawień systemowych.
Przejdź do , żeby zmienić ustawienia.

Godło Polski: orzeł w złotej koronie, ze złotymi szponami i dziobem, zwrócony w prawo logo-sygnet Politechniki Morskiej w Szczecinie - głowa gryfa, elementy kotwicy i sygnatura PM Politechnika Morska w Szczecinie

Unia Europejska

Przypominamy o trwającym konkursie ogłoszonym przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w dniu 29 lutego 2016 r. w ramach programu POWER na nowe programy kształcenia.


W ramach projektów składanych na konkurs możliwa jest realizacja następujących działań:

  1. TWORZENIE I REALIZACJĘ NOWYCH KIERUNKÓW STUDIÓW ODPOWIADAJĄCYCH NA AKTUALNE POTRZEBY SPOŁECZNO-GOSPODARCZE,
  2. DOSTOSOWANIE I REALIZACJĘ PROGRAMÓW KSZTAŁCENIA DO POTRZEB SPOŁECZNO-GOSPODARCZYCH,
  3. DZIAŁANIA WŁĄCZAJĄCE PRACODAWCÓW W PRZYGOTOWANIE PROGRAMÓW KSZTAŁCENIA I ICH REALIZACJĘ.
  • Termin złożenia wniosku: 1 lipca 2016 r.
  • Okres realizacji projektu: od 2 do 6 lat.
  • Maksymalna wartość projektu: 4 mln zł
  • Wkład własny: 3%
  • Koszty pośrednie: do 25%
  • Maksymalna wartość projektu na uczestnika nie może przekroczyć kwoty 29 400 zł.



WAŻNE:


Koniecznym jest uzyskanie co najmniej 1 pozytywnej opinii samorządu województwa na temat zgodności wniosku z RSI. Za każdą kolejną opinię innego województwa otrzymuje się 1 punkt.

Wydatki ponoszone na realizację zadań w ramach projektu nie mogą być przeznaczone na działania finansowane ze środków budżetu państwa na kształcenie studentów studiów stacjonarnych ani na działania finansowane z czesnego opłacanego przez studentów objętych projektem (KD nr 9)

Utworzenie lub udoskonalenie programu kształcenia musi uwzględniać wnioski z analizy zgodności efektów kształcenia z potrzebami rynku pracy oraz wnioski z analizy wyników monitoringu karier zawodowych absolwentów prowadzonego przez ministra właściwego do spraw szkolnictwa wyższego, a w przypadku gdy uczelnia prowadzi własny monitoring karier zawodowych absolwentów - również wnioski z analizy wyników tego monitoringu, przeprowadzonej przez wnioskodawcę przed złożeniem wniosku o dofinansowanie.


Zapisy wniosku o dofinansowanie muszą uwzględniać spełnianie przez podstawową jednostkę organizacyjną uczelni, na której będzie realizowane kształcenie na nowym lub udoskonalonym kierunku studiów, wymagań dotyczących infrastruktury, wewnętrznego systemu zapewnienia jakości kształcenia oraz minimum kadrowego.



W ramach projektu mogą być finansowane wyłącznie koszty wynikające z zaangażowania pracodawców w tworzenie/doskonalenie i realizację nowych elementów dydaktyki (np. wykłady, seminaria, ćwiczenia, warsztaty, zajęcia projektowe), w nowym, dotychczas nie realizowanym zakresie czy formule współpracy oraz zaadaptowania w procesie kształcenia nowych rozwiązań proponowanych lub opracowanych we współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym.



Wynagrodzenia wypłacane z tego tytułu muszą odpowiadać stawkom wypłacanym przez wnioskodawcę dydaktykom za prowadzenie analogicznych zajęć.



Osoby zainteresowane przygotowaniem wniosku na ww. konkurs proszone są o kontakt z Remigiuszem Wałejko, tel. wew. 322, email: r.walejko@am.szczecin.pl.
 

Przeglądarka Internet Explorer nie jest wspierana

Zalecamy użycie innej przeglądarki, aby poprawnie wyświetlić stronę