Przejdź do treści

Ustawienia dostępności

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast
Animacje
Kolory

Tryb ciemny włączony na podstawie ustawień systemowych.
Przejdź do , żeby zmienić ustawienia.

Godło Polski: orzeł w złotej koronie, ze złotymi szponami i dziobem, zwrócony w prawo logo-sygnet Politechniki Morskiej w Szczecinie - głowa gryfa, elementy kotwicy i sygnatura PM Politechnika Morska w Szczecinie

Unia Europejska

Znamy już wyniki rekrutacji w pierwszym terminie naboru do Akademii Morskiej w Szczecinie. Chętnych, by z nami studiować w roku akademickim 2021/22 było ponad 1200.

Warunki przyjęcia na studia spełniło do tej pory 722 kandydatów.

Dużym zainteresowaniem cieszą się w tym roku: najpopularniejsze kierunki, nowości oraz studia w całości w języku angielskim. 

Większe niż przed rokiem zainteresowanie notują: nawigacja (po polsku i po angielsku), mechanika i budowa maszyn (po raz pierwszy: po angielsku), informatyka. Duży wzrost zainteresowania notuje także mechatronika. Wśród najpopularniejszych kierunków znalazły się zatem studia kształcące przyszłych marynarzy (a więc te typowo morskie). Zwyżkę notujemy też na kierunku informatyka - ten wzrost w dziedzinie IT utrzymuje się już od kilku lat. 

Na stałym poziomie utrzymuje się zainteresowanie m.in. logistyką, transportem czy oceanotechniką lub geodezją i kartografią. Wielu kandydatów przyciągnęły też nowości, w tym inżynieria przemysłowa i morskie elektrownie wiatrowe na Wydziale Mechanicznym. 

Nabór uzupełniający rozpoczynamy już teraz potrwa od 20 lipca do 22 września. Ostateczne wyniki tegorocznej rekrutacji kandydaci poznają 23 września. 


Nabór uzupełniający otwieramy na wszystkich kierunkach, ponieważ ostateczne decyzje tegorocznych maturzystów powodują niekiedy migracje między kierunkami i uczelniami. Biorąc to pod uwagę, pozostawiamy drogę do naszej uczelni otwartą dla wszystkich chętnych spróbować swoich sił na morzu lub lądzie. 

Przeglądarka Internet Explorer nie jest wspierana

Zalecamy użycie innej przeglądarki, aby poprawnie wyświetlić stronę