Przejdź do treści

Ustawienia dostępności

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast
Animacje
Kolory

Tryb ciemny włączony na podstawie ustawień systemowych.
Przejdź do , żeby zmienić ustawienia.

Godło Polski: orzeł w złotej koronie, ze złotymi szponami i dziobem, zwrócony w prawo logo-sygnet Politechniki Morskiej w Szczecinie - głowa gryfa, elementy kotwicy i sygnatura PM Politechnika Morska w Szczecinie

Unia Europejska

Przedstawiciele Politechniki Morskiej i samorządu powiatu polickiego podpisali list intencyjny w sprawie projektu „Usunięcie niewłaściwie składowanych odpadów w Policach przy ul. Kamiennej”

Razem dla terenów zielonych

Projekt mający na celu poprawę stanu zagospodarowania terenu zostanie zrealizowany przez Starostwo Powiatowe w Policach w ramach przedsięwzięcia współfinansowanego przez Unię Europejską z Funduszu Spójności z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. W zeszłym roku udało się samorządowcom z Polic podpisać umowę z wykonawcą na usunięcie niewłaściwie składowanych kilkudziesięciu ton odpadów i przywrócenie terenom wokół ulicy Kamiennej wartości użytkowych.

Stworzona zostanie strefa rekreacyjnych terenów zielonych (ponad 5 ha), które będą mogły być użytkowane z korzyścią dla mieszkańców powiatu polickiego. Eksperci Politechniki Morskiej wesprą projekt w zakresie monitoringu geodezyjnego, w którym będą wykorzystywać nowoczesne technologie pomiarowe (drony, odczyty laserowe, wizualizacje 3D).

List intencyjny podpisano w Sali Tradycji, w siedzibie Politechniki Morskiej przy Wałach Chrobrego. Zarząd Powiatu w Policach reprezentowała Wicestarosta Joanna Napiwodzka, a Politechnikę Morską - JM Rektor PM Wojciech Ślączka.

Określenie przez pracowników PM objętości pryzm odpadów przeznaczonych do usunięcia znacznie ułatwiło podpisanie korzystnej umowy z wykonawcą projektu na realizację rekultywacji terenu przy ulicy Kamiennej. W tym przypadku współpraca środowiska naukowego i samorządowego przyniosła wymierne korzyści i mam nadzieję, że dalsze współdziałanie jeszcze bardziej się rozwinie - powiedziała na wstępie Wicestarosta Joanna Napiwodzka.

Natomiast dr inż. Grzegorz Stępień z Katedry Geodezji i Pomiarów Offshore PM, który również brał udział w spotkaniu zaznaczył, że jest:

... bardzo zadowolony, że możemy brać udział w tym projekcie, ponieważ jest to interesujące wyzwanie dla jego zespołu. Takie działania bardzo dobrze wpisują się w naszą strategię, aby włączyć się coraz mocniej w politykę zrównoważonego rozwoju i ochronę środowiska, co również jest odzwierciedlone w programie naszych kierunków na uczelni.

Plany na dalszą współpracę

W wydarzeniu brali również udział - ze strony Starostwa Powiatowego w Policach: Bogusława Szulc - Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska, Urszula Ciok-Piotrowska - Inspektor w Wydziale Ochrony Środowiska, Tadeusz Łukasiuk - Naczelnik Wydziału Geodezji i Kartografii, który podkreśli, że:

... współpraca między Starostwem Powiatowym w Policach a Politechniką Morską (niegdyś Akademią Morską) trwa także na innym poziomie – studenci i absolwenci uczelni uczestniczą w stażach i praktykach organizowanych przez Starostwo.
 
Politechnika Morska logo Powiat Police logo

Rektor PM zachęcał z kolei do:

... podjęcia współpracy także w zakresie inwentaryzacji obszarów zielonych i w nowo przygotowywanym projekcie badania oddziaływania zakładów przemysłowych w Policach na okolicę.

Współpraca obu podmiotów - w myśl podpisanego listu intencyjnego - ma obejmować także dalsze przedsięwzięcia o charakterze dydaktycznym, naukowo-badawczym oraz administracyjno-gospodarczym.

Władze samorządowe w Policach oraz PM podejmą działania zmierzające do wspierania i upowszechniania nowoczesnych metod pomiarowych i obliczeniowych w środowisku wykonawstwa geodezyjnego oraz administracji geodezyjnej na terenie powiatu polickiego. Ponadto, podjęto również temat dalszej współpracy w zakresie praktyk studenckich.

Przeglądarka Internet Explorer nie jest wspierana

Zalecamy użycie innej przeglądarki, aby poprawnie wyświetlić stronę