Przejdź do treści

Ustawienia dostępności

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast
Animacje
Kolory

Tryb ciemny włączony na podstawie ustawień systemowych.
Przejdź do , żeby zmienić ustawienia.

Godło Polski: orzeł w złotej koronie, ze złotymi szponami i dziobem, zwrócony w prawo logo-sygnet Politechniki Morskiej w Szczecinie - głowa gryfa, elementy kotwicy i sygnatura PM Politechnika Morska w Szczecinie

Unia Europejska

I Międzynarodowy Kongres Morski będzie pierwszym tego typu wydarzeniem w Polsce. Przez 3 dni Szczecin będzie morską stolicą świata.

Do miasta przyjadą najważniejsze postaci związane z przemysłem morskim, by nawiązać współpracę i wyznaczyć tym samym nowy trend branży, która niesienie za sobą olbrzymi potencjał. Impreza odbędzie się w dniach 13-15 czerwca 2013 roku.

Organizator kongresu poszukuje wolontariuszy

Do zadań wolontariuszy należeć będzie:

  • pomoc w rejestracji gości kongresu
  • obsługa recepcji kongresu i punktów informacyjnych
  • bieżąca pomoc gościom kongresu w poruszaniu się po miejscu kongresu: udzielanie informacji, wskazywanie drogi do odpowiednich sal itd.
  • swoją pracę wolontariusze będą wykonywali w dniach 13-14 czerwca, w godzinach 10.00 – 18.00 na terenie Uniwersytetu Szczecińskiego przy ul. Cukrowej i Krakowskiej.

W zamian oferujemy:

  • Wolontariusze będą mieli możliwość zdobycia doświadczenia w organizacji międzynarodowego wydarzenia. Doświadczenie to zostanie potwierdzone specjalnym certyfikatem otrzymanym po zakończeniu kongresu.
  • Wolontariusze będą mogli również bezpłatnie wziąć udział w interesujących go panelach dyskusyjnych (o ile nie będą one kolidować z wypełnianiem obowiązków wolontariusza).
  • Podczas całego dnia pracy wolontariuszom przysługuje wyżywienie (przerwy kawowe i lunch)

Kontakt

Osoby zainteresowane wolontariatem prosimy o kontakt z biurem I Międzynarodowego Kongresu Morskiego
e-mail: biuro@kongresmorski.pl, tel. 91 486 07 65 wew. 28. Ilość miejsc dla wolontariuszy jest ściśle ograniczona. Preferowane będą osoby posługujące się językiem angielskim w stopniu komunikatywnym.

Po uzbieraniu grupy wolontariuszy zorganizowane zostanie spotkanie informacyjne.

O kongresie

Trzydniowy program kongresu podzielony na bloki i panele tematyczne poruszy takie zagadnienia jak: obecny stan polskiej gospodarki morskiej, integracja w transporcie morskim, wykorzystanie zasobów morza oraz nauka dla morza. Obok głównego programu kongresu odbędą się wydarzenia towarzyszące, takie jak reaktywacja działalności statutowej Polskiego Stowarzyszenia Prawa Morskiego czy spotkanie klastrów morskich z obszaru Morza Bałtyckiego.

Szacuje się, że w kongresie weźmie udział ok. 750 osób. Swoje wystąpienia zapowiedzieli przedstawiciele krajowych i międzynarodowych organizacji związanych z branżą morską. W tym m.in. Marc Huybrechts – przewodniczący Europejskiej Organizacji Spedytorów i Logistyków, Philippe Alfonso z European Transport Worker’s Federation, Janusz Piechociński wiceprezes Rady Ministrów i minister gospodarki, Stanisław Gawłowski sekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska, Marek Kolbowicz – wioślarz, czterokrotny mistrz świata, mistrz olimpijski z IO w Pekinie czy posłowie do Parlamentu Europejskiego: prof. Bogusław Liberadzki, Sławomir Nitras, Marek Gróbarczyk, Jarosław Wałęsa.

Więcej informacji na stronie www.kongresmorski.pl

Przeglądarka Internet Explorer nie jest wspierana

Zalecamy użycie innej przeglądarki, aby poprawnie wyświetlić stronę