Przejdź do treści

Ustawienia dostępności

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast
Animacje
Kolory

Tryb ciemny włączony na podstawie ustawień systemowych.
Przejdź do , żeby zmienić ustawienia.

Godło Polski: orzeł w złotej koronie, ze złotymi szponami i dziobem, zwrócony w prawo logo-sygnet Politechniki Morskiej w Szczecinie - głowa gryfa, elementy kotwicy i sygnatura PM Politechnika Morska w Szczecinie

Unia Europejska

Wizyta przedstawicieli środowiska akademickiego odbyła się w ramach projektu Melbu współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach programu Erasmus+

Czym jest projekt MELBU?

Projekt Melbu łączy uczelnie w Niemczech, Polsce i Bangladeszu i ma na celu tworzenie przyjaznego środowiska, które ułatwi rozwój start-upów w prowincji Khulna w Bangladeszu, poprzez edukację studentów i młodych przedsiębiorców na początku ich biznesowej drogi. Organizowane są w tym celu m. in. letnie szkoły przedsiębiorczości, kursy doszkalające i szkolenia crowfundingowe.

Jakie uczelnie biorą udział w projekcie Melbu?

W projekcie Melbu, oprócz Politechniki Morskiej i Uniwersytetu w Lipsku, który pełni funkcję koordynatora, uczestniczą również:

Wizyta w Szczecinie

Na Politechnice Morskiej, przedstawiciele środowiska akademickiego z Bangladeszu zostali powitani 24 października przez Prorektora PM ds. Innowacji i Rozwoju Janusza Uriasza i koordynatora projektu dr. inż. kpt. ż.w. Piotra Wołejszę, następnie zwiedzili Centrum Technologii Przewozów LNG oraz CIRM (Centrum Inżynierii Ruchu Morskiego).
W kolejnych dniach delegaci byli m. in. gośćmi na WIET, gdzie wysłuchali prezentacji o programie iSOLMET , który ma na celu rozwijanie wśród kadry morskiej „kompetencji miękkich” poprzez opracowanie innowacyjnych metod nauczania w oparciu o analizę studium przypadku. Goście zwiedzili również Bibliotekę Główną PM i zaznajomili się z systemem udostępniania publikacji książkowych i elektronicznych.


26 października w Sali Tradycji PM została podpisana umowa o wzajemnym partnerstwie między Politechniką Morską w Szczecinie reprezentowaną przez JM Rektora Wojciecha Ślączkę a Uniwersytetem w Khulna, który reprezentował prof. Noor Un Nabi. W ramach współpracy przewidziana jest wymiana studentów i pracowników akademickich.
Grupowe zdjęcie delegacji środowiska akademickiego z Bangladeszu z przedstawicielami Politechniki Morskiej

Przedstawiciele środowiska akademickiego z Bangladeszu zwiedzali także atrakcje turystyczne Szczecina, w tym Filharmonię i Muzeum Techniki i Komunikacji, nieocenioną pomocą przy zwiedzaniu służył grupie Grzegorz Wilento ze Studium Języków Obcych. Goście PM byli także z wizytą w szczecińskim inkubatorze start-upów - Technoparku Pomerania. Brali udział w szeregu paneli dyskusyjnych i kursów przedsiębiorczości organizowanych przez Politechnikę, na których prezentowali swoje projekty.

Grupowe zdjęcie delegacji środowiska akademickiego z Bangladeszu w Technoparku Pomerania
W skład delegacji z Bangladeszu weszli: Farzana Akther, Rumana Perveen, Noor Un Nabi, Mahedi Hasan, Moklesur Rahman, Rafiul Islam, Iqbal Hossain, Anisur Rahman, Mahrufur Rahman, Nazrul Hasan, Kamruzz Aman, Bashir Uddin, Shamsal Anebin, Jahedul Islam, Arafat Hossain, Morsaline Billah, Nazrul Islam.


 

Przeglądarka Internet Explorer nie jest wspierana

Zalecamy użycie innej przeglądarki, aby poprawnie wyświetlić stronę