Przejdź do treści

Ustawienia dostępności

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast
Animacje
Kolory

Tryb ciemny włączony na podstawie ustawień systemowych.
Przejdź do , żeby zmienić ustawienia.

Godło Polski: orzeł w złotej koronie, ze złotymi szponami i dziobem, zwrócony w prawo logo-sygnet Politechniki Morskiej w Szczecinie - głowa gryfa, elementy kotwicy i sygnatura PM Politechnika Morska w Szczecinie

Unia Europejska

Akademia Morska w Szczecinie podpisała 17 kwietnia 2014 r. porozumienie o współpracy naukowo-technicznej z PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.

Celem porozumienia jest unowocześnienie procesu dydaktycznego oraz wspólne działania w zakresie badań, rozwoju i nauki.

W ramach porozumienia w Zespole Elektrowni Dolna Odra realizowane będą praktyki dla studentów naszej uczelni - zakład będzie w stanie przyjąć od kilku do kilkunastu osób w semestrze. Natomiast kadry PGE skorzystają na udziale w szkoleniach, kursach i studiach podyplomowych realizowanych dla pracowników gospodarki przez uczelnię. Możliwe będzie również korzystanie z laboratoriów badawczych akademii, przy jednoczesnym wsparciu rozwoju naszych pracowni. Efekt synergii jest znakomity – mówił dyrektor PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. Oddział Zespół Elektrowni Dolna Odra Wojciech Dobrak – Możliwość znalezienia partnera w Akademii Morskiej w Szczecnie oceniam bardzo pozytywnie. Zdaniem dyrektora Dobraka niewykluczony jest również udział uczelni w rozwoju i budowie nowych bloków energetycznych. Cieszę się, że potencjał naszej uczelni może się przydać dla tak dużego konsorcjum. Tym bardziej, że nie przygotowujemy projektów do odłożenia na półkę, ale by można je było realizować i stosować w przemyśle – podkreślał rektor Akademii Morskiej w Szczecinie prof. dr hab. inż. kpt. ż.w. Stanisław Gucma.

Według prorektora ds. nauki AM w Szczecnie – dr. hab. inż. Artura Bejgera – laboratoria, którymi dysponuje uczelnia mają możliwości symulacyjne, których brakuje przemysłowi. Ten natomiast wskaże, jakie systemy do rozwijania zadań i możliwości symulatorów można zainstalować na sprzęcie, by stale podnosić jakość badań.

Organizowane będą również wspólnie konferencje naukowo-badawcze oraz realizowane wspólne prace wydawnicze – wykorzystana zostanie przy tym wiedza inżynierów z zakładu Dolna Odra.
Porozumienie ma charakter ramowy – w przyszłości możliwe będzie poszerzanie obszarów współpracy na podstawie odrębnych umów.

Przeglądarka Internet Explorer nie jest wspierana

Zalecamy użycie innej przeglądarki, aby poprawnie wyświetlić stronę