Przejdź do treści

Ustawienia dostępności

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast
Animacje
Kolory

Tryb ciemny włączony na podstawie ustawień systemowych.
Przejdź do , żeby zmienić ustawienia.

Godło Polski: orzeł w złotej koronie, ze złotymi szponami i dziobem, zwrócony w prawo logo-sygnet Politechniki Morskiej w Szczecinie - głowa gryfa, elementy kotwicy i sygnatura PM Politechnika Morska w Szczecinie

Unia Europejska

Wydział Nawigacyjny naszej uczelni zdobył prawo do nadawania stopnia naukowego doktora habilitowanego nauk technicznych, w dyscyplinie transport.

Jest tym samym pierwszym w kraju Wydziałem Nawigacyjnym z tymi uprawnieniami.
Oprócz Akademii Morskiej w Szczecinie kształcenie na takim wydziale prowadzą jeszcze: Akademia Morska w Gdyni i Akademia Marynarki Wojennej.

Prawa habilitacyjne w obszarze nauki techniczne, dziedzinie nauki techniczne, dyscyplinie transport wydział otrzymał decyzją Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów 26 stycznia bieżącego roku. Wniosek o nadanie uprawnień złożony został w maju ubiegłego roku. Otrzymanie praw habilitacyjnych to wyraz uznania dla dorobku naukowego Wydziału Nawigacyjnego i osiągnięć naszej kadry. To także potwierdzenie potencjału naukowo-badawczego zespołu. Jesteśmy z tego bardzo dumni, z pewnością podnosi to rangę wydziału i daje nam motywację do dalszej pracy – mówi dziekan wydziału dr inż. kpt. ż.w. Jerzy Hajduk, prof. AM.

Do tej pory wydział posiadał prawa do nadawania stopnia doktora w dziedzinie transport oraz geodezja i kartografia. Tym samym miał prawo do prowadzenia studiów doktoranckich (trzeciego stopnia) w wymienionych dyscyplinach. Teraz ma pełne prawa akademickie, co ułatwia rozpoczęcie procedury o nadanie na tym wydziale tytułu profesora (do tej pory wnioski o nadanie tytułu profesora pracownikom Wydziału Nawigacyjnego kierowane były na inne uczelnie).

Wydział Nawigacyjny szczecińskiej Akademii Morskiej jest tym samym czwartym wydziałem w kraju

z uprawnieniami habilitacyjnymi w dyscyplinie transport (obok Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej, Wydziału Transportu i Elektrotechniki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu oraz Wydziału Maszyn Roboczych i Transportu Politechniki Poznańskiej).

Przeglądarka Internet Explorer nie jest wspierana

Zalecamy użycie innej przeglądarki, aby poprawnie wyświetlić stronę