Tryb ciemny włączony na podstawie ustawień systemowych.
Przejdź do , żeby zmienić ustawienia.

Godło Polski: orzeł w złotej koronie, ze złotymi szponami i dziobem, zwrócony w prawo logo-sygnet Politechniki Morskiej w Szczecinie - głowa gryfa, elementy kotwicy i sygnatura PM Politechnika Morska w Szczecinie

Unia Europejska

Żeglarska załoga Akademii Morskiej w Szczecinie zajęła I miejsce w regatach rangi Pucharu Polski Jachtów Kabinowych - Puchar Zalewu Koronowskiego „Koronowo Cup”

Żeglarska załoga Akademii Morskiej w Szczecinie w składzie Bartosz i Adam Piotrowscy zajęła I miejsce w regatach rangi Pucharu Polski Jachtów Kabinowych - Puchar Zalewu Koronowskiego „Koronowo Cup” IV Mistrzostwa Polski Omeg Klasycznych w Koronowie k. Bydgoszczy. Zawody odbyły się 25-26 maja 2013 roku.

Zgodnie z instrukcją żeglugi przeprowadzono 7 wyścigów. Nasza załoga podzieliła się na dwa jachty - na jachcie pod egidą naszej uczelni pływali Bartosz i Adam, a na drugim gościnnie na szorach usiadł Karol Krzyżanowski (podobnie jak Adam, student AM w Szczecinie).

W sobotę w bardzo ciężkich warunkach nieustannie padającego deszczu udało się rozegrać cztery wyścigi na trasie start-1-2-3-2-3-4-meta. Nasza podstawowa załoga zajęła odpowiednio 1, 1, 1, 2 miejsce. Druga załoga uplasowała się tuż za nią, raz nawet ją wyprzedzając (miejsca: 2, 2, 2, 1). Po pierwszym dniu regat organizator zapewnił uczestnikom wieczorem miłe chwile przy koncercie piosenki żeglarskiej i nie tylko.

W niedzielę deszcz przestał padać i pojawiły się bardzo ładne warunki do żeglugi - 3-4st. Beauforta. Na ten dzień komisja sędziowska przewidziała 2 biegi normalne i jeden długodystansowy. Nasza podstawowa załoga Akademii Morskiej w Szczecinie wygrała wszystkie biegi, a druga ukończyła je wszystkie na drugim miejscu. Oba zespoły zajęły dwa topowe miejsca na podium, plasując się na 1. i 2. miejscu w klasyfikacji generalnej eliminacji Pucharu Polski.

Naszym żeglarzom serdecznie gratulujemy!

———————————————————————————————-

Załoga jachtowa Akademii Morskiej w Szczecinie

Załogę od początku jej istnienia stanowią studenci i absolwenci AM w Szczecinie. Sternikiem i szefem zespołu jest Bartosz Piotrowski (absolwent naszej uczelni na studiach inżynierskich i magisterskich Wydziału Nawigacyjnego), pozostałymi załogantami są studenci Wydziału Inżynieryjno-Ekonomicznego Transportu - Adam Piotrowski i Karol Krzyżanowski.
W poprzednich latach w załodze startowali również Tomasz Sowa i Michał Zagozda (absolwenci Wydziału Nawigacyjnego). Bartosz i Adam są również instruktorami żeglarstwa i szkolą następne pokolenia żeglarzy.