Przejdź do treści

Ustawienia dostępności

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast
Animacje
Kolory

Tryb ciemny włączony na podstawie ustawień systemowych.
Przejdź do , żeby zmienić ustawienia.

Godło Polski: orzeł w złotej koronie, ze złotymi szponami i dziobem, zwrócony w prawo logo-sygnet Politechniki Morskiej w Szczecinie - głowa gryfa, elementy kotwicy i sygnatura PM Politechnika Morska w Szczecinie

Unia Europejska

21 września br. podczas uroczystej gali wręczone zostały Regionalne Nagrody „ZIELONEGO FENIKSA” przyznawane osobom, firmom oraz instytucjom działającym lokalnie na rzecz ekoenergetyki.

Ekoenergetyka doceniona medalem "Zielonego Feniksa"

W tym roku medale i dyplomy trafiły do dziewięciu zachodniopomorskich laureatów.

Nagroda przyznawana jest pod auspicjami Fundacji Na Rzecz Rozwoju Ekoenergetyki „ZIELONY FENIKS”, która wspiera wszelkie organizacje społeczne, samorządowe i biznesowe w zakresie popularyzacji i wdrażania nowoczesnych rozwiązań dotyczących odnawialnych źródeł energii, energooszczędności, paliwa alternatywach oraz ekologicznej utylizacji odpadów.
Nagroda jest przyznawana już od 12 lat. W tym roku wśród wyróżnionych znalazła się Akademia Morska w Szczecinie, którą uhonorowano MEDALEM Zielonego Feniksa za Osiągnięcia Naukowe i Badawcze w Zakresie Ekoenergetyki. 

Nagrodę przyznaną przez Fundację na Rzecz Rozwoju Ekoenergetyki Zielony Feniks odebrał JM Rektor dr hab. inż. kpt. ż.w. Wojciech Ślączka, prof. AMS.

Medal przyznano nam za całokształt podejmowanych działań: od projektów badawczych podejmowanych w zakresie elektromobilności przez kreowanie kierunków studiów poruszających zagadnienia ekologicznej energii po organizowanie konkursów dotyczących ochrony środowiska.

– To wyróżnienie jest motywacją do dalszego działania w obszarze badań i rozwoju ekologicznej energetyki - podkreśla JM Rektor, dr hab. inż. kpt. ż.w. Wojciech Ślączka, prof. AMS. - Już teraz otwieramy nowy kierunek studiów związany z tą tematyką: Inżynieria przemysłowa i morskie elektrownie wiatrowe, a w niedalekiej przyszłości projekty badawcze w tej dziedzinie będziemy prowadzić w powstającym właśnie ośrodku naukowo-badawczym Akademii: Centrum Eksploatacji Obiektów Pływających – dodaje rektor. 
 

Przeglądarka Internet Explorer nie jest wspierana

Zalecamy użycie innej przeglądarki, aby poprawnie wyświetlić stronę