Przejdź do treści

Ustawienia dostępności

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast
Animacje
Kolory

Tryb ciemny włączony na podstawie ustawień systemowych.
Przejdź do , żeby zmienić ustawienia.

Godło Polski: orzeł w złotej koronie, ze złotymi szponami i dziobem, zwrócony w prawo logo-sygnet Politechniki Morskiej w Szczecinie - głowa gryfa, elementy kotwicy i sygnatura PM Politechnika Morska w Szczecinie

Unia Europejska

Akademia Morska w Szczecinie oraz Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Energetyki Wiatrowej zapraszają do udziału w wizjonerskim konkursie: „Trendy i wizje rozwojowe morskich elektrowni wiatrowych”.

To konkurs o zasięgu międzynarodowym, a jego celem jest pobudzenie wyobraźni w oparciu o wiedzę i pomysłowość, a w efekcie zaprezentowanie nawet najbardziej futurystycznych rozwiązań w wykorzystywaniu technologii i pozyskiwaniu energii z morskich farm wiatrowych.  
 

Konkurs kierujemy do uczniów i studentów oraz doktorantów 

Jak należy rozumieć zadanie konkursowe? Uczestnicy muszą w zrozumiały sposób przedstawić swoje spojrzenie na szeroko rozumianą wizję rozwoju morskiej energetyki wiatrowej. Na problem można patrzeć dowolnie: od strony logistyki, budowy, projektowania farm wiatrowych, przez ich działanie i eksploatację, po problemy informatyczne, ekologiczne, mechaniczne, z zakresu mechaniki, automatyki, diagnostyki czy nawet szeroko rozumianej biologii morza.  

Jakie są szanse, a jakie zagrożenia, płynące z wykorzystania morskich farm wiatrowych do produkcji energii? Być może masz przełomową myśl, jak zniwelować złe, a wykorzystać dobre strony wytwarzania energii z wiatru. Jeśli w tych tematach jakakolwiek myśl świta Ci w głowie – to konkurs właśnie dla Ciebie!

Jak wziąć udział w konkursie?

Indywidualnie lub zespołowo opracować prezentację (max. 10 slajdów lub 10 minut) i przesłać ją na adres: konkurs@am.szczecin.pl do 27 listopada 2020 r. Do drugiego etapu – fazy prezentacji pomysłu przed komisją – zakwalifikowanych zostanie 10 pomysłów. Prezentacje odbędą się w formie wideokonferencji w dniach 2-4 grudnia 2020 r.

Uczniowie mogą wybrać język prezentacji (polski lub angielski), studenci i doktoranci muszą przygotować prezentację pomysłu w języku angielskim.

Patronat merytoryczny nad konkursem objęli naukowcy Akademii Morskiej, a także Polskie Stowarzyszenie Energii Wiatrowej oraz przedstawiciele firm związanych z branżą morskiej energetyki wiatrowej. Konkurs odbywa się pod patronatem JM Rektora AMS oraz Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

plakat konkursu MEWy 2020







































 

Przeglądarka Internet Explorer nie jest wspierana

Zalecamy użycie innej przeglądarki, aby poprawnie wyświetlić stronę