Przejdź do treści

Ustawienia dostępności

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast
Animacje
Kolory

Tryb ciemny włączony na podstawie ustawień systemowych.
Przejdź do , żeby zmienić ustawienia.

Godło Polski: orzeł w złotej koronie, ze złotymi szponami i dziobem, zwrócony w prawo logo-sygnet Politechniki Morskiej w Szczecinie - głowa gryfa, elementy kotwicy i sygnatura PM Politechnika Morska w Szczecinie

Unia Europejska

Konkurs skierowany jest do studentów i doktorantów oraz wszystkich pracowników Akademii Morskiej w Szczecinie. Forma pracy konkursowej jest dowolna.

Patronat nad konkursem objęli JM Rektor AMS oraz Prorektor ds. Innowacji i Rozwoju AMS.

Na czym polega Konkurs?

Jego celem jest opracowanie koncepcji, rozwiązań na rzecz zrównoważonego rozwoju (SDG - Sustainable Development Goals), które mogą zostać wdrożone w AMS lub otoczeniu społeczno-gospodarczym. Udoskonalamy siebie, udoskonalamy AMS – proponując działania na rzecz zrównoważonego rozwoju
dla wspólnej przyszłości.

Zadaniem uczestnika konkursu jest zaproponowanie pomysłu, który zakresem tematycznym wpisuje się w wybrany/wybrane cele zrównoważonego rozwoju, takie jak: Budowania trwałej, stabilnej i nowoczesnej energii (SDG 7); Wspierania zrównoważonego i innowacyjnego przemysłu wraz z trwałą
infrastrukturą (SDG 9); Dostosowania miast i miejsc bezpiecznych dla życia, zdrowia i pracy ludzkiej (SDG 11); Podejmowania aktywności w celu przeciwdziałania zmianom klimatycznym i ich skutkom (SDG 13); Ochrony mórz, oceanów i zasobów morskich, wykorzystywanie ich w sposób zrównoważony (SDG 14); Lub pozostałych z wszystkich 17 celów zrównoważonego rozwoju.

Forma wykonania pracy konkursowej jest dowolna (opis, prezentacja lub inne). Propozycje powinny dotyczyć działań mieszczących się w co najmniej jednym z trzech wymiarów zrównoważonego rozwoju: gospodarczym, społecznym lub środowiskowym. Wizja może dotyczyć rozwiązań zgodnych z zakresem działalności AMS, ale również może być związana z funkcjonowaniem miasta Szczecin i regionu.

Może na przykład proponować rozwiązania dla bezpiecznej i ekologicznej komunikacji miejskiej, innowacyjne wykorzystanie biopaliw, lub wskazywać dobre wzorce infrastrukturalne.
Szczegółowy opis Agendy 2030, wraz z charakterystyką 17 celów zrównoważonego rozwoju znajduje się na stronie internetowej Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii:
Cele zrównoważonego rozwoju - Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii - Portal Gov.pl

Propozycje konkursowe, w języku polskim lub angielskim, należy przesyłać na adres e-mail: konkurs.sdg@am.szczecin.pl do 21.11.2021 z dopiskiem „Akademia Morska kurs na zrównoważony rozwój”.

Przeglądarka Internet Explorer nie jest wspierana

Zalecamy użycie innej przeglądarki, aby poprawnie wyświetlić stronę