Przejdź do treści

Ustawienia dostępności

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast
Animacje
Kolory

Tryb ciemny włączony na podstawie ustawień systemowych.
Przejdź do , żeby zmienić ustawienia.

Godło Polski: orzeł w złotej koronie, ze złotymi szponami i dziobem, zwrócony w prawo logo-sygnet Politechniki Morskiej w Szczecinie - głowa gryfa, elementy kotwicy i sygnatura PM Politechnika Morska w Szczecinie

Unia Europejska

Przerzutka na SDG to wydarzenie mające na celu integrację szczecińskiego środowiska akademickiego na rzecz proekologicznych postaw w oparciu o celów zrównoważonego rozwoju.

26 października w budynku głównym PM na Wałach Chrobrego, w auli im. prof. Łaskiego w ramach prowadzonej przez Uczelnię polityki zrównoważonego rozwoju odbyło się spotkanie edukacyjno-informacyjne. Wydarzenie otworzył JM Rektor PM Wojciech Ślączka życząc uczestnikom pomysłów i rozwiązań będących wynikiem spotkania. Następnie gospodarz - Prorektor ds. innowacji i rozwoju Janusz Uriasz powitał zgromadzonych gości i przybliżył uczestnikom czym jest idea 17 celów zrównoważonego rozwoju ustanowionych przez ONZ w Agendzie 2030.

Podczas wydarzenia w roli prelegentów wystąpili zaproszeni goście:
  • dr hab. Małgorzata Burchard-Dziubińska, prof. UŁ - prelekcja "Budowanie świadomości celów zrównoważonego rozwoju",
  • dr hab. Barbara Kryk, prof. US - prelekcja "Rola uczelni we wdrażaniu celów zrównoważonego rozwoju".
W drugiej części spotkania, w panelu "Udział uczelni we wspieraniu zrównoważonej transformacji miast" wystąpili: Rzecznik prasowy NiOL Wojciech Jachim, który opowiedział o projekcie miejskich rowerów w Szczecinie oraz  Dyrektor biura Północnej Izby Gospodarczej Piotr Wolny, który prezentując realizowane projekty przybliżył udział otoczenia gospodarczego w zrównoważonej transformacji miasta i regionu.
Następnie organizatorzy przeprowadzili wśród uczestników spotkania ankietę online z otwartym pytaniem: czym jest dla ciebie rozważony rozwój? Udzielone odpowiedzi utworzyły chmurę słów rozpoczynającą podsumowującą dyskusję opartą na wymianie doświadczeń przedstawicieli środowiska nauki, biznesu oraz miasta. 

Wśród uczestników spotkania znaleźli się również: Pełnomocnik zarządu ds. promocji i marketingu NiOL Ewelina Koziel oraz społeczność akademicka szczecińskich uczelni. Obecni byli także słuchacze Morskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku PM i uczniowie ZS nr 4 im. Armii Krajowej w Szczecinie.

Dlaczego przerzutka? 

Przerzucamy się na zrównoważony rozwój! Sama kampania jest wstępem do przedsięwzięcia jakim jest stworzenie proekologicznej przestrzeni rowerowej na osiedlu akademickim PM (stąd podwójne znaczenie nazwy).
Wydarzenie odbyło się w ramach realizowanego przez Dział Rozwoju projektu pn: „Przerzutka na SDG - kampania akademicka na rzecz zrównoważonego rozwoju” dofinansowanego ze środków  Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Przeglądarka Internet Explorer nie jest wspierana

Zalecamy użycie innej przeglądarki, aby poprawnie wyświetlić stronę