Przejdź do treści

Ustawienia dostępności

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast
Animacje
Kolory

Tryb ciemny włączony na podstawie ustawień systemowych.
Przejdź do , żeby zmienić ustawienia.

Godło Polski: orzeł w złotej koronie, ze złotymi szponami i dziobem, zwrócony w prawo logo-sygnet Politechniki Morskiej w Szczecinie - głowa gryfa, elementy kotwicy i sygnatura PM Politechnika Morska w Szczecinie

Unia Europejska

Godzinę i 23 sekundy potrzebowała zwycięska drużyna na pokonanie terenowego etapu II edycji Gry Miejskiej pn. Odkoduj Fundusze. Na starcie do finałowej rozgrywki stanęło aż 13 drużyn, liczących w sumie 39 zawodników.


19 października 2013 r. odbył się etap miejski II edycji Gry Miejskiej pn. Odkoduj Fundusze zorganizowanej przez Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Szczecinie. Zanim w październikowe południe ulice Szczecina stały się planszą gry, uczestnicy zmierzyli się z pierwszym etapem – internetowym (14-18 października), który polegał na rozwiązaniu quizu wprowadzającego w tajniki funduszy unijnych i wyłonił 15 drużyn, które zakwalifikowały się do etapu miejskiego.

W dniu etapu terenowego 13 drużyn - 39 zawodników wyruszyło w teren z odpowiednimi teczkami startowymi oraz plecakami oznakowanymi logo gry. Drugi etap Gry Miejskiej rozpoczął się od prologu, który poprowadziła Justyna Machnik – przewodniczka, koordynatorka projektu „Kamienice Szczecina”. Gracze mieli okazję usłyszeć o nowym szlaku turystycznym „Niezwykli szczecinianie i ich kamienice”, dotyczącym trzynastu zabytkowych kamienic w Śródmieściu Szczecina i ich niezwykłych lokatorów okresu przed- i powojennego. Treść wykładu stała się pretekstem do pierwszego zadania – testu weryfikującego przekazaną wiedzę. Po wykonaniu tego zadania drużyny wyruszały w miasto. Uzbrojone we wskazówki poszukiwały kolejnych punktów na trasie Gry. Należały do nich obiekty dofinansowane z Funduszy Europejskich m.in. Symulator Statku w Centrum Inżynierii Ruchu Morskiego (Akademia Morska), Pałac pod Globusem (Akademia Sztuki) Trafostacja Sztuki oraz miejsca związane z punktami informacyjnymi o Unii, takie jak Europe Direct.

Podczas gry uczestnicy musieli m.in. wcielić się w rolę kapitana statku, odnaleźć odpowiednie źródła dofinansowania oraz wykazać się znajomością dofinansowanych obiektów.

Kto był najlepszy?

Najlepsza drużyna pokonała trasę w czasie 1h23s. Rekordowym czasem wykazał się zespół w składzie: Marta Miklej-Adamowicz, Grzegorz Adamowicz, którzy w klasyfikacji generalnej z 33 punktami zajęli III miejsce, II miejsce z 34 punktami przypadło damskiej drużynie w składzie: Luiza Kwadrys, Anna Przytulska, Marta Śniadała, które pokonały trasę w czasie 1h33 min. Poza czasem pokonania trasy miejskiej, do punktacji brane było pod uwagę poprawne rozwiązanie zadań oraz czas ich wykonania. Różnica punktowa pomiędzy nagradzanymi miejscami była minimalna, a zwycięska drużyna w składzie: Sylwia Prociak, Izabela Wojtczak-Sikorska,Joanna Pondo-Suchy, zajęła najwyższe miejsce na podium różnicą zaledwie jednego punktu (35).

Dodatkowe zadanie jakie do zrealizowania miały drużyny, w walce o wyróżnienie, to przygotowanie wpisu na bloga „Zobacz! Jak działają Fundusze Europejskie” o dowolnej tematyce, ale z uwzględnieniem Funduszy Europejskich. Pomysłowość i umiejętność blogowania naszych graczy nie miała granic. Wyróżnienie, z rąk jury – przedstawicieli bloga Szczecin Aloud, otrzymała drużyna, która w bardzo ciekawy i zaangażowany sposób przygotowała tekst o obwodnicy śródmiejskiej Szczecina, opatrzony własnoręcznie wykonanymi zdjęciami. Na to wyróżnienie wspólnie zapracowali: Krzysztof Mieczkowski, Grzegorz Lempicki i Mateusz Ofiarski.

Wręczenie nagród, w postaci bonów towarowych na sprzęt turystyczny, dla najlepszych drużyn odbyło się w miejscu startu i mety, czyli w Głównym Punkcie Informacyjnym Funduszy Europejskich przy ul. Kuśnierskiej 12b w Szczecinie.
Organizacja Gry nie byłaby możliwa bez zaangażowania instytucji i osób w nich pracujących. Dzięki współpracy gra nabrała wyjątkowego i atrakcyjnego charakteru oraz wprowadziła uczestników w miejsca, w których na co dzień nie mają okazji przebywać. DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ i GRATULUJEMY!

Przeglądarka Internet Explorer nie jest wspierana

Zalecamy użycie innej przeglądarki, aby poprawnie wyświetlić stronę