Przejdź do treści

Ustawienia dostępności

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast
Animacje
Kolory

Tryb ciemny włączony na podstawie ustawień systemowych.
Przejdź do , żeby zmienić ustawienia.

Godło Polski: orzeł w złotej koronie, ze złotymi szponami i dziobem, zwrócony w prawo logo-sygnet Politechniki Morskiej w Szczecinie - głowa gryfa, elementy kotwicy i sygnatura PM Politechnika Morska w Szczecinie

Unia Europejska

Pierwszy etap rekrutacji zakończył z wynikiem 920 teczek co daje wzrost na poziomie 10%. W tym roku każdy z pięciu wydziałów odnotował zwiększone zainteresowanie kandydatów.

Bardzo dobre wyniki I naboru

Wyniki pierwszego etapu rekrutacji, podczas konferencji prasowej w budynku głównym PM na Wałach Chrobrego, przedstawiła Prorektor ds. kształcenia dr inż. Agnieszka Deja.
W Sali Tradycji zgromadzili się dziennikarze i fotoreporterzy reprezentujący redakcje z regionu.
W swoim przemówieniu Prorektor podkreśliła wdzięczność za zaufanie kandydatów, którzy zdecydowali się złożyć komplet dokumentów na Politechnice Morskiej:

Ogłaszając wyniki tegorocznej rekrutacji na Politechnice Morskiej w Szczecinie, chciałabym przede wszystkim podziękować za zaufanie i wybór naszej Uczelni. Dokładamy wszelkich starań, aby Politechnika Morską była nowoczesną i prężnie rozwijającą się Uczelnią, a wyniki tegorocznej rekrutacji potwierdzają, że idziemy w dobrym kierunku.

Pierwszy etap tegorocznej rekrutacji na studia pierwszego stopnia pokazał, że coraz więcej młodych ludzi decyduje się na wybór kierunków technicznych. Topowymi kierunkami niezmiennie pozostały: nawigacja, logistyka oraz informatyka. Mechatronika oraz inżynieria przemysłowa i morskie elektrownie wiatrowe zanotowały z kolei dwukrotny wzrost złożonych teczek. 
36% więcej teczek złożono także na kierunku geodezja i kartografia. W toku tych studiów na tym kierunku prowadzimy wyjątkową specjalność - hydrografię.
Wzrost zanotował również kierunek transport, który zajął drugie w Polsce miejsce w tegorocznym rankingu miesięcznika Perspektywy 2023.

Wielu młodych ludzi postanowiło także podjąć studia na kierunku automatyka i robotyka, oceanotechnika czy mechanika i budowa maszyn – tu też odnotowano wzrost.
W przypadku innych kierunków prowadzonych na Politechnice Morskiej sytuacja jest stabilna, a popularność kierunków sytuuje się na zadowalającym poziomie.

Kandydaci mogą jeszcze aplikować

25 lipca br. startuje druga tura naboru na studia. Nie będzie ona obejmować kierunku informatyka, na którym wyczerpano limit kandydatów. Uczelnia dysponuje ostatnimi wolnymi miejscami na pozostałych kierunkach.
Drugi nabór to szansa dla kandydatów, którzy z różnych powodów nie złożyli dokumentów na czas lub zwlekali z wyborem uczelni.

 

Przeglądarka Internet Explorer nie jest wspierana

Zalecamy użycie innej przeglądarki, aby poprawnie wyświetlić stronę