Finał 4. edycji Szkolnego Konkursu Programistycznego „SCI++” organizowanego przez Technikum Informatyczne SCI odbył się w murach Uczelni. Zakwalifikowało się 10 prac.

Najlepsi z najlepszych
W środę, 24 maja, w auli Politechniki Morskiej w Szczecinie odbył się finał konkursu organizowanego przez Technikum Informatyczne SCI podczas którego uczestnicy zaprezentowali, aż 10 różnych prac. Z uwagi na bardzo szeroki wachlarz zainteresowań, już na etapie preselekcji, uwtorzono trzy podstawowe grupy projektowe: aplikacja, gra oraz urządzenie.W pierwszej kategorii do finału zakwalifikowały się:
- TRACKME - aplikacja do śledzenia postępów w ćwiczeniach na siłowni, w domu.
- CASHFLOW - aplikacja do kontroli wydatków oraz ich segregowania.
- DIRECTME - system informatyczny umożliwiający zarządzanie spedycją.
- DVALLOC - gra zręcznościowa akcji 2D gatunku metroidvania.
- WAR OF GODS - turowa gra 2D o bogach słowiańskich.
- INTIMIDATED - gra 3D typu horror z elementami gier logicznych i łamigłówek.
- PYTHON DEFENCE - pikselowa gra 2D wykorzystująca umiejętności programowania w języku Python.
- STAR WARS: FILE-27 - Gra akcji 3D osadzona w uniwersum Gwiezdnych Wojen.
- AIRBOY 2.0 - przenośna konsola przeznaczona do nauki programowania gier i podstawam elektroniki.
- MIX-R - programowalne urządzenie, które pozwala na sterowanie dźwiękiem i funkcjami komputera.
Znamy zwycięzców!
W gronie jury zasiedli przedstawiciele szczecińskich uczelni, instytucji, firm z branży IT oraz uczniowie. Wybór zwycięzców nie był łatwym zadaniem, a uczestnicy otrzymali wiele wyróżnień od partnerów wydarzenia.Zwycięskie prace to: DIRECTME - aplikacja stworzona przez Julię Korzekwę i Michała Chruścielskiego, MIX-R - urządzenie Kacpra Zawady i Mikołaja Dudy oraz gra DVALLOC, której autorami są Dawid Orzechowski, Jan Borowiak, Jakub Barcicki, Dawid Krysiak. Każdy zespół, który stał za zwycięską pracą otrzymał bon podarunkowy o wartości 1000 zł oraz dyplom pamiątkowy.
Gratulujemy!
Zdjęcie grupowe laureatów konkursu IT w SCI na Politechnice Morskiej

Organizatorzy o konkursie
Dyrektor Technikum Informatycznego SCI Alicja Kwiatek oraz Kierownik Kształcenia Praktycznego i członek komitetu organizacyjnego Adam Czarniawski podkreślają, że bardzo ważnym zagadnieniem w pracy szkoły zawodowej jest kształcenie poprzez metodę projektów, stąd pomysł na organizację konkursu. Dyrektor placówki zwraca uwagę na fakt, że uczniowie oprócz nagród materialnych, mogą również uzyskać propozycje współpracy:
Konkurs z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem i choć jest adresowany jedynie do uczniów Technikum Informatycznego SCI to prac wiąż przybywa.

Do finału przeszło 33 uczestników z 10 zespołów prezentujących innowacyjne projekty w 3 różnych kategoriach.















