Przejdź do treści

Ustawienia dostępności

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast
Animacje
Kolory

Tryb ciemny włączony na podstawie ustawień systemowych.
Przejdź do , żeby zmienić ustawienia.

Godło Polski: orzeł w złotej koronie, ze złotymi szponami i dziobem, zwrócony w prawo logo-sygnet Politechniki Morskiej w Szczecinie - głowa gryfa, elementy kotwicy i sygnatura PM Politechnika Morska w Szczecinie

Unia Europejska

Statki z butelek PET, kartonu, zapałek, patyczków po lizakach, reklamówek i kuleczek papieru to dzieła studentów Akademii Morskiej w Szczecinie.

Powstały w ramach konkursu „Bądź EKO – zbuduj STATEK”, który w ubiegłym roku zorganizowało Biuro Karier Akademii Morskiej w Szczecinie razem z armatorem Unibaltic sp. z o.o. Można je było obejrzeć w dniu Święta Szkoły 8 maja br., na wystawie wszystkich prac, które wzięły udział w konkursie.

Modele statków mogły powstawać wyłącznie z surowców wtórnych (np. tworzyw sztucznych, puszek aluminiowych, opakowań szklanych, baterii, akumulatorów, świetlówek, elektro-śmieci, papieru, tektury, opon, styropianu, reklamówek sklepowych, nakrętek, pojemników po aerozolach itp.). Dodatkowym warunkiem było stworzenie statku armatora Unibaltic sp. z o.o. (wg wzorów dostępnych w Biurze Karier AM w Szczecinie), który w tym roku obchodzi jubileusz 10-lecia istnienia.
W konkursie wzięło udział 21 osób, w tym 9 kobiet - zgłoszono 19 modeli statków (w konkursie udział brały również zespoły). Wszystkim uczestnikom konkursu zostały wręczone nagrody.
Ocena prac studentów odbywała się dwuetapowo. W I etapie oceniano m.in. wygląd, jakość zbudowanego modelu (dobór barw, szczegółowość, oznaczenia), zgodność z oryginałem (dokładność kształtu, staranność, czystość wykonania), sposób wykonania (pomysłowość, rodzaj użytego materiału).

Do drugiego etapu zostały nominowane następujące statki i ich autorzy:

I miejsce – Patryk Malinowski (statek AMARANTH)
Wykorzystane materiały: m.in. pończocha, firana, filc, włos koński i nici, diody, kalkomania, koraliki, modelina, gips
http://www.biurokarier.am.szczecin.pl/biuro-karier/galeria-zdjec/badz-eko-zbuduj-statek#!Malinowski_Patryk_Amaranth

II miejsce – Albert Oksiutowicz (statek AMARANTH)

Wykorzystane materiały: puszki aluminiowe, opakowanie po paście do zębów, plastikowa osłonka od strzykawki, reklamówka - niebieska, dętka od roweru i opona samochodowa, nitka, wieszak od skarpetek, elementy samochodu trabant - połamana tylna klapa od bagażnika, koszyczek na baterie z zepsutego światła od roweru, plastikowa podstawka od pizzy
http://www.biurokarier.am.szczecin.pl/biuro-karier/galeria-zdjec/badz-eko-zbuduj-statek#!Oksiutowicz_Albert_Amaranth

III miejsce – Ewa Lipiec, Radosław Nawrocki (statek AMONITH)
Wykorzystane materiały: oprócz kartonu, styropianu czy tektury, gazety, użyto m.in: patyczki po lizakach, ramkę po karcie SIM, kable i puste izolacje kabli, elementy starego radia słomki, flakoniki po próbkach perfum, filcową wkładka do buta
http://www.biurokarier.am.szczecin.pl/biuro-karier/galeria-zdjec/badz-eko-zbuduj-statek#!Lipiec_Nawrocki_Amonith

Wyróżnienie – Karol Popkiewicz (statek AMETYSTH)
Wykorzystane materiały: 110 paczek zapałek, 3 paczki patyczków do
szaszłyków, 1 opakowanie słomek do napojów, nity i oczka obuwnicze, czarny kordonek
http://www.biurokarier.am.szczecin.pl/biuro-karier/galeria-zdjec/badz-eko-zbuduj-statek#!Popkiewicz_Karol_Ametysth

Wyróżnienie – Basionak Aliaksei & Rabushka Volha (statek AMETYSTH)
Materiały: karton, tworzywo sztuczne, styropian, papier toaletowy, puszki aluminiowe, nici, przewody izolacyjne, pilot, baterie, tranzystory, rezystory, mikrokontroler
http://www.biurokarier.am.szczecin.pl/biuro-karier/galeria-zdjec/badz-eko-zbuduj-statek#!Basionak_Rabushka_Ametysth

II etap odbywa się przez stronę internetową firmy Unibaltic sp. z o.o., gdzie ostateczną decyzję co do miejsc, podejmą partnerzy Unibaltic.
Wszystkie statki były wykonane z surowców wtórnych, czyli z kartonu, butelek pet, puszek aluminiowych itp. Nasi studenci wykazali się ogromną kreatywnością, bowiem w statkach znajdowały się również takie materiały jak: ramka po karcie SIM, kable i puste izolacje kabli, elementy starego radia słomki, flakoniki po próbkach perfum, filcowa wkładka do buta, dętka od roweru i opona samochodowa, nitka, wieszak od skarpetek, elementy samochodu trabant - połamana tylna klapa od bagażnika, koszyczek na baterie z zepsutego światła od roweru, włos koński i nici, diody, kalkomania itp.
Podczas ogłoszenia wyników Sali Senatu laureaci otrzymali list gratulacyjny oraz zaproszenie na uroczystość jubileuszu Unibaltic, który odbędzie się 16 maja 2013 r. na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Tam otrzymają nagrody rzeczowe - m.in. płatny staż, ultrabook z ekranem dotykowym, notebook, tablet.
 

Przeglądarka Internet Explorer nie jest wspierana

Zalecamy użycie innej przeglądarki, aby poprawnie wyświetlić stronę