Przejdź do treści

Ustawienia dostępności

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast
Animacje
Kolory

Tryb ciemny włączony na podstawie ustawień systemowych.
Przejdź do , żeby zmienić ustawienia.

Godło Polski: orzeł w złotej koronie, ze złotymi szponami i dziobem, zwrócony w prawo logo-sygnet Politechniki Morskiej w Szczecinie - głowa gryfa, elementy kotwicy i sygnatura PM Politechnika Morska w Szczecinie

Unia Europejska

Kilkudziesięciu ratowników i pozorantów wzięło udział w ćwiczeniach w Masowej Operacji Ratowniczej (MRO) w Trzebieży.

Ćwiczenia służb oraz studentów i instruktorów pod przewodnictwem Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa SAR Trzebież odbyły się 18 czerwca na Zalewie Szczecińskim. Udział w ćwiczeniach wzięli studenci z Koła Naukowego Ratownictwa Morskiego, opiekunowie i wykładowcy PM, załoga statku Nawigator XXI, studenci Wydziału Nauk o Zdrowiu PUM, a także SAR, WOPR, Policja, Straż Graniczna, Straż Pożarna. Dowodził kpt. Bartłomiej Majdański z SAR Trzebież. 

Najważniejsza jest współpraca między służbami

Scenariusz zakładał wybuch na pokładzie Nawigatora XXI, po którym poszkodowani w wypadku znaleźli się w wodzie lub na tratwach ratunkowych. 

Ćwiczenia były okazją do doskonalenia umiejętności współpracy między służbami, które niosą ratunek w kryzysowych sytuacjach. Takie wydarzenia sprawiają, że pomoc w realnych zagrożeniach staje się jeszcze skuteczniejsza - służby, które razem ćwiczą, będą lepiej współpracować podczas realnych zdarzeń. 

Jak przyznają sami studenci - podczas ćwiczeń w roli pozorantów - również dla nich jest to cenne doświadczenie. - Dzięki temu, że odgrywamy tu role poszkodowanych, w przyszłości będziemy wiedzieć, jak podejść ratowanych ludzi lub będziemy wiedzieli, jak się zachować, gdy będziemy ratowani - mówił Mateusz Drapała, student nawigacji o specjalności ratownictwo morskie. 

Przeglądarka Internet Explorer nie jest wspierana

Zalecamy użycie innej przeglądarki, aby poprawnie wyświetlić stronę