Przejdź do treści

Ustawienia dostępności

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast
Animacje
Kolory

Tryb ciemny włączony na podstawie ustawień systemowych.
Przejdź do , żeby zmienić ustawienia.

Godło Polski: orzeł w złotej koronie, ze złotymi szponami i dziobem, zwrócony w prawo logo-sygnet Politechniki Morskiej w Szczecinie - głowa gryfa, elementy kotwicy i sygnatura PM Politechnika Morska w Szczecinie

Unia Europejska

Artyści reprezentowali Polskę na 60. Międzynarodowym konkursie Chóralnym "Seghizzi" we Włoszech i wygrali główną nagrodę czyli wymarzony puchar Grand Prix.

Kolejny sukces Chóru PM

Artyści jako jedyni reprezentowali Polskę i wzięli udział w zmaganiach m.in z przedstawicielami Kanady, Hiszpanii, Chin, Włoch, Filipin czy Stanów Zjednoczonych. Chór Politechniki Morskiej zmagania w konkursie zakończył kilkukrotnym zwycięstwem otrzymując najwyższą punktację wśród chórów mieszanych w kategoriach: "polifonii sacra e profana" oraz „negro spiritual e gospel musica leggera a jazz".
Najważniejsze wyróżnienie czyli puchar Grand Prix sprawił, że nasi artyści są pierwszym polskim chórem z tym prestiżowym tytułem zdobytym w tym konkursie.

Wyróżniona została także dyrygentka Chóru - Sylwia Fabiańczyk-Makuch, która otrzymała nagrodę dla najlepszego dyrygenta tegorocznej edycji konkursu "Seghizzi":

Świętujemy wygraną - jesteśmy przeszczęśliwi i trwamy w absolutnej euforii, gdyż ten włoski festiwal to jeden z najbardziej prestiżowych i najstarszych konkursów chóralnych w Europie. Zwycięstwo w takim konkursie to orgomne wyróżnienie - podkreśla Sylwia Fabiańczyk-Makuch.

Nie ma wątpliwości, że przy pełnej pasji najlepszej dyrygent oraz zaangażowaniu jej i całego zespołu, kolejne wydarzenia z życia Chóru Politechniki Morskiej w Szczecinie będą nieustającym pasmem sukcesów!

Włoski konkurs muzyki chóralnej

"Seghizzi" to coroczne wydarzenie odbywające się we włoskiej Gorizzi, kontynuujące tradycję zmagań najwybitniejszych chórzystów z całego świata. Pierwsza edycja konkursu odbyła się w latach 60. dwudziestego wieku. Od tego czasu wydarzenie bardzo się rozwinęło i uzyskało rangę prestiżowego i ważnego konkursu w środowisku muzyki chóralnej. Podczas każdej edycji dziesięcioosobowe międzynarodowe jury ocenia grupy wybrane z spośród setek innych zgłaszających się do konkursu. Najlepsi z najlepszych mierzą się w kilku kategoriach m.in. chóralnych aranżacjach muzyki rozrywkowej i jazzowej, muzyki współczesnej, pieśni ludowych czy gospel.

Przeglądarka Internet Explorer nie jest wspierana

Zalecamy użycie innej przeglądarki, aby poprawnie wyświetlić stronę