Przejdź do treści

Ustawienia dostępności

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast
Animacje
Kolory

Tryb ciemny włączony na podstawie ustawień systemowych.
Przejdź do , żeby zmienić ustawienia.

Godło Polski: orzeł w złotej koronie, ze złotymi szponami i dziobem, zwrócony w prawo logo-sygnet Politechniki Morskiej w Szczecinie - głowa gryfa, elementy kotwicy i sygnatura PM Politechnika Morska w Szczecinie

Unia Europejska

Baltic University Programme Students Conference on Security and Stability in the Baltic Sea Region - Sea Transport and Maritime Spatial Planing - 14-18 listopad 2012

The Baltic University Programme (BUP) to międzynarodowe zrzeszenie 225 uczelni wyższych działających w rejonie Morza Bałtyckiego.

Siedziba główna Programu znajduje się w Szwecji na Uniwersytecie w Uppsali. Pracę Programu koordynują Rada BUP i  krajowe centra BUP, znajdujące się w 12 państwach.

Program działa już ponad 20 lat. Koncentruje się na zagadnieniach zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska i demokracji w rejonie Morza Bałtyckiego. Podstawowymi formami działalności BUP są: opracowywanie wspólnych programów nauczania i materiałów dydaktycznych, konferencje i szkolenia nauczycieli akademickich, konferencje studenckie, tworzenie platformy dla wspólnych badań i projektów.

Akademia Morska w Szczecinie w ramach działalności BUP organizuje, we współpracy z Uniwersytetem w Uppsali i Politechniką Łódzką, Międzynarodową Konferencję Studencką. Tematem wiodącym Konferencji jest bezpieczeństwo i stabilizacja w rejonie Morza Bałtyckiego, ze szczególnym uwzględnieniem transportu morskiego i morskiego planowania przestrzennego. W Konferencji uczestniczy 52 studentów z 11 państw: Białorusi, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Litwy, Polski, Rosji, Słowacji, Ukrainy i gościnnie z Hiszpanii – studentka z Barcelony odbywająca część studiów na Litwie w ramach programu Erasmus.

Obecność swoją zapowiedzieli, przygotowując jednocześnie wykłady i warsztaty dla studentów, między innymi: dr Paula Lindroos – Dyrektor BUP; prof. Lars Emmelin - Unesco Chair Education for Sustainability in Spatial Planning; prof. Jacek Zaucha – Instytut Morski w Gdańsku, pan Michał Gronert – Det Norske Veritas Poland; dr inż. Zbigniew Szozda – Akademia Morska w Szczecinie, Przewodniczący Podkomitetu ds. Stateczności, linii ładunkowych i bezpieczeństwa statków rybackich Międzynarodowej Organizacji Morskiej w Londynie; dr Tomasz Branka – Uniwerytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

W programie Konferencji przewidziano oprócz wykładów i warsztatów także prezentacje studenckie, w których wybrani uczestnicy zaprezentują swój dorobek naukowy zdobyty w ramach działalności studenckich kół naukowych w macierzystych uczelniach. Planuje się wydanie prezentacji studenckich w formie zeszytu naukowego.

 

Przeglądarka Internet Explorer nie jest wspierana

Zalecamy użycie innej przeglądarki, aby poprawnie wyświetlić stronę