Tryb ciemny włączony na podstawie ustawień systemowych.
Przejdź do , żeby zmienić ustawienia.

Godło Polski: orzeł w złotej koronie, ze złotymi szponami i dziobem, zwrócony w prawo logo-sygnet Politechniki Morskiej w Szczecinie - głowa gryfa, elementy kotwicy i sygnatura PM Politechnika Morska w Szczecinie

Unia Europejska

W dniach 5 – 8 czerwca w Wilkasach odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Żeglarstwie w których brali udział nasi studenci.

Akademia Morska w Szczecinie wypadła następująco:

Miejsca

• 11 m-ce na 71 ekip zajęła załoga Patryk Urba, Jan Olkiewicz, Filip Woźniak, klasyfikacja sterników w uczelniach społeczno-przyrodniczych 4 m-ce na 11.
  • 29 m-ce na 71 ekip zajęła załoga Tymoteusz Zaleski, Adrian Korneluk, Łukasz Kisielewicz, klasyfikacja sterników w uczelniach społeczno-przyrodniczych 8 m-ce na 11.

Drużynowo AM zajęła miejsce 9 w klasyfikacji generalnej na 35 startujących i 3 m-ce w klasyfikacji Uczelni Społeczno-Przyrodniczych. Gratulujemy brązowego medalu ! Tyle w teorii.. a jak było w praktyce? No cóż.. rozegrano tylko 4 z 9 zaplanowanych biegów finałowych. Samo to świadczy, że znów organizatorzy byli zmuszeni walczyć ze zmieniającym się na Mazurach wiatrem.

Sprzęt nie zawiódł, my też wykonaliśmy swoją pracę bez większych błędów (załoga Patryka wygrała 1 z 4 finałowych biegów, Tymoteusz flota złota w debiucie). Czego zatem zabrakło? No tego czegoś co do szczęścia brakuje około 95% sportowcom .

Morska po raz kolejny stabilnie i w czubie. Już w sobotę 16 czerwca widzimy się na Wałach Chrobrego i będziecie mogli zobaczyć nas na żywo w akcji. Nasze Panie także nie próżnują, drugi weekend czerwca, także tradycyjnie mieliśmy Damskie Regaty o Bukiet Jeziora Dąbie tutaj bez niespodzianki - tytuł obroniony. Naszą Uczelnie reprezentowały Ania Rzęsikowska na sterze, Karolina Jermak i Małgorzata Popławska. Dziewczyny, dobra robota