Przejdź do treści

Ustawienia dostępności

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast
Animacje
Kolory

Tryb ciemny włączony na podstawie ustawień systemowych.
Przejdź do , żeby zmienić ustawienia.

Godło Polski: orzeł w złotej koronie, ze złotymi szponami i dziobem, zwrócony w prawo logo-sygnet Politechniki Morskiej w Szczecinie - głowa gryfa, elementy kotwicy i sygnatura PM Politechnika Morska w Szczecinie

Unia Europejska

26 czerwca 2014 Akademia Morska w Szczecinie i Politechnika Katalońska w Barcelonie podpisały umowę ramową o współpracy pomiędzy uczelniami.

Przedmiotem niniejszej Umowy jest współpraca i doradztwo oraz koordynowanie działalności polegającej na wymianie informacji i wyników w dziedzinie edukacji, wymianie wyników i wspólnym prowadzeniu wybranych badań naukowych, transferze technologii oraz rozwoju i szkoleń obu uczelni.

Umowa z Politechniką Katalońską ma również na celu wzmocnienie wymiany naukowej nauczycieli akademickich, wspólne promowanie tej wymiany, promowanie wymiany studentów oraz współpracę badawczą w projektach morskich. Dzięki tej współpracy powstaną i będą rozwijane specjalistyczne kursy i szkolenia obejmujące praktyki w symulatorach i na statku szkolno- badawczym. Ponadto obie instytucje podejmą niezbędne kroki w celu przedłożenia wniosku o podwójnym stopniu kształcenia, z którego w przyszłości będą mogli skorzystać studenci i absolwenci obu uczelni. Wreszcie, obie uczelnie, jako sygnatariusze umowy będą wspólne aplikować o środki na międzynarodowe i krajowe przedsięwzięcia projektowe w dziedzinie edukacji, badań, technologii i szkoleń. Jednym z pierwszych wspólnych projektów będzie projekt “Różnice kulturowe w branży morskiej i ich wpływ na bezpieczeństwo żeglugi” (projekt unikatowy ze względu na swój zasięg geograficzny - Morze Śródziemne i Bałtyk).

Obie uczelnie mają już za sobą pierwsze wspólnie wykonane zadanie. W dniach 25-27 czerwca odbyła się bowiem w Barcelonie konferencja Maritime Transport 2014. Prorektor ds. morskich Andrzej Bąk z Akademii Morskiej w Szczecinie reprezentował szczecińską uczelnię w komitecie naukowym ww. konferencji. W trakcie jej trwania wszystkie wydziały Akademii Morskiej w Szczecinie zaprezentowały wyniki niektórych swoich prac badawczych.

Wystąpienia spotkały się dużym zainteresowaniem, a udział w konferencji otworzył naszej uczelni drogę do nowych kontaktów, szczególnie ważnych, ponieważ łączących świat międzynarodowej nauki z biznesem.

 

Przeglądarka Internet Explorer nie jest wspierana

Zalecamy użycie innej przeglądarki, aby poprawnie wyświetlić stronę