Przejdź do treści

Ustawienia dostępności

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast
Animacje
Kolory

Tryb ciemny włączony na podstawie ustawień systemowych.
Przejdź do , żeby zmienić ustawienia.

Godło Polski: orzeł w złotej koronie, ze złotymi szponami i dziobem, zwrócony w prawo logo-sygnet Politechniki Morskiej w Szczecinie - głowa gryfa, elementy kotwicy i sygnatura PM Politechnika Morska w Szczecinie

Unia Europejska

W dniach 22 – 25 października 2014 roku odbyła się 14 Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Telematyka Systemów Transportowych” TST’14"

Konferencja TST organizowana jest cyklicznie, przez Wydział Transportu Politechniki Śląskiej, Polskie Stowarzyszenie Telematyki Transportu oraz Komitet Transportu Polskiej Akademii Nauk. Podstawowym celem konferencji jest promocja nowoczesnych rozwiązań z zakresu telematyki, systemów informacyjnych oraz systemów zarządzania transportem.

Konferencja rozpoczęła się dniu 22 października w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, a następnie była kontynuowana w Ustroniu.

Konferencja odbywała się w czterech sesjach tematycznych: drogowej, kolejowej, morskiej i lotniczej. Tematyka konferencji odnosiła się do takich zagadnień jak: inteligentne systemy transportowe, systemy bezpieczeństwa i zarządzania w transporcie, telematyka w logistyce, telematyka w zarządzaniu kryzysowym i ratownictwie, urządzenia stosowane w pojazdach i urządzenia teletransmisji, ekonomia i polityka transportowa oraz wielu innych.

Sesję morską wypełniły głównie prezentacje pracowników Wydziału Nawigacyjnego Akademii Morskiej w Szczecinie: dr hab. inż. Zbigniewa Pietrzykowskiego prof. nadzw. AM, dr Piotra Borkowskiego, dr. inż. Mariusza Dramskiego, dr. inż. Witolda Kazimierskiego, mgr inż. Izabeli Bodus-Olkowskiej oraz mgr Anny Wójcik. Poruszone w referatach zagadnienia dotyczyły:

  • sieciowego modelu optymalizacji drogi w transporcie,
  • wymiany danych żeglugowych pomiędzy użytkownikami systemów VTS i RIS,
  • adaptacyjnego systemu stabilizacji kursu statku,
  • koncepcji hierarchicznej fuzji danych hydrograficznych na potrzeby produkcji map PortENC, oraz
  • schematu procesów wnioskowania we wstępnej identyfikacji sytuacji nawigacyjnej w transporcie morskim.

Tematyka związana z transportem morskim uzupełniona została prezentacją dr. hab. inż. Adama Weintrita, prof. nadzw. AM w Gdyni (sesja morska) oraz prezentacjami posterowymi dr hab. inż. Jacka Januszewskiego prof. nadzw AM w Gdyni, dr inż. Ryszarda Wawrucha i dr Jolanty Joszczuk-Januszewskiej.

Zakwalifikowane referaty zostały wydane:

  • w wydawnictwie Springer CCIS,
  • w czasopiśmie naukowym “Archives of Transport System Telematics” (ISSN),
  • w materiałach konferencyjnych – jako streszczenia (ISBN).

Więcej informacji na stronie: http://www.tst-conference.org/

Przeglądarka Internet Explorer nie jest wspierana

Zalecamy użycie innej przeglądarki, aby poprawnie wyświetlić stronę