Konkurs MEWy Partnerzy
Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej
Partnerem Konkursu MEWy jest Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej. Stowarzyszenie jest organizacją pozarządową, która aktywnie działa na rzecz kształtowania zapisów prawnych w polskim ustawodawstwie sprzyjających rozwojowi energetyki wiatrowej. Stowarzyszenie skupia obecnie ponad 100 czołowych firm działających na rynku energetyki wiatrowej w Polsce: inwestorów, deweloperów, producentów turbin i podzespołów do elektrowni, podwykonawców, usługodawców, kancelarie prawne.
RWE Offshore Wind Poland
RWE wspiera organizatorów Konkursu MEWy od samego początku trwania inicjatywy. Poprzez swoja spółkę projektową RWE Offshore Wind Poland obecnie rozwija projekt morskiej farmy wiatrowej F.E.W. Baltic II o mocy 350 MW, która dostarczy zieloną energię elektryczną 350 000 polskim gospodarstwom domowym. Projekt jest zlokalizowany na północny zachód od Ławicy Słupskiej w centralnej części polskiego Morza Bałtyckiego na obszarze 41 km² na wodach o głębokości 30-50 metrów i w odległości około 55 km od brzegu. Morska farma wiatrowa F.E.W. Baltic II to znacząca szansa dla rozwoju gospodarczego Polski z potencjalnymi korzyściami rozbudowy łańcucha dostaw oraz związanymi z tym bezpośrednimi i pośrednimi miejscami pracy oraz kontraktami.
OCEAN WINDS
Partnerem Konkursu jest po raz kolejny Ocean Winds. To marka, pod którą w 2019 połączyły się EDP Renewables (EDPR) i ENGIE. Obie firmy podzielają wizję, w której odnawialne źródła energii, w szczególności morskie źródła wiatrowe, odgrywają kluczową rolę w globalnej transformacji energetycznej. Dlatego stworzyli spółkę joint venture dla morskiej energetyki wiatrowej. Wiatr sprawia, że OW szuka i dostosowuje się do jego najpotężniejszych sił. Energia firmy Ocean Winds składa się z ludzkich relacji i inspiracji, które popychają do wspólnego celu.
Orlen Neptun
ORLEN Neptun I zajmuje się rozwojem morskiej energetyki wiatrowej w Grupie ORLEN. Ubiega się o jedenaście koncesji na budowę farm wiatrowych na Bałtyku, które będą zeroemisyjnym źródłem energii dla Polski o docelowej mocy 10 GW. To moc, która byłaby w stanie zaspokoić 25% zapotrzebowania Polski na energię elektryczną.
Windhunter Academy
Partner Konkursu - Windhunter Academy - to światowy lider w branży energetyki wiatrowej. Wchodzi w skład Grupy Windhunter, która jest, z kolei, światowym liderem w dziedzinie pomiarów wiatru oraz szkoleń prowadzonych dla specjalistów związanych z energetyką wiatrową. Windhunter dostarcza swoim klientom wysokiej jakości usługi i produkty w obszarze szkoleń przemysłowych oraz optymalizacji istniejących i rozwijanych projektów w zakresie energetyki odnawialnej.
Pomorze Zachodnie
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego to jeden z inicjatorów idei Konkursu MEWy.