Przejdź do treści

Ustawienia dostępności

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast
Animacje
Kolory

Tryb ciemny włączony na podstawie ustawień systemowych.
Przejdź do , żeby zmienić ustawienia.

Godło Polski: orzeł w złotej koronie, ze złotymi szponami i dziobem, zwrócony w prawo logo-sygnet Politechniki Morskiej w Szczecinie - głowa gryfa, elementy kotwicy i sygnatura PM Politechnika Morska w Szczecinie

Unia Europejska

W Centrum symulacyjnym LNG prowadzone są zajęcia dla studentów II roku o specjalności transport morski. Przedmiotem prowadzonych ćwiczeń jest eksploatacja zbiornikowców i gazowców oraz przewozy morskie.

W rok po zakończeniu projektu „Budowa Centrum Symulacyjnego Terminalu LNG i Symulatora Ładunkowego Statków do Przewozu Ładunków Ciekłych w Akademii Morskiej w Szczecinie” zrealizowanego przez Pion Prorektora ds. Morskich prof. nadzw. dr inż. kpt. ż. w. Wojciecha Ślączki w ramach Regionalnego Programu operacyjnego województwa zachodniopomorskiego na lata 2007-2013, Oś priorytetowa 7, Działanie 7.1 Poddziałanie 7.1.1 „Infrastruktura edukacyjna – szkolnictwo wyższe” Centrum symulacyjne LNG realizuje główny cel projektu jakim jest rozwój kadr morskich i lądowych o unikalnych kwalifikacjach zgodnych z potrzebami gospodarki morskiej.

Podczas zajęć studenci poznają wszystkie procesy eksploatacyjne, jakie zachodzą podczas za- i wyładunku na zbiornikowcu. Ich zadaniem jest zaplanowanie załadunku, transport ładunku a następnie wyładunek w ściśle określonych warunkach oraz zgodnie z przepisami obowiązującymi na terminalach i statkach przewożących ładunki płynne. Dzięki symulatorowi studenci zapoznają się również z systemami statkowymi a w szczególności z urządzeniami oraz procedurami dotyczącymi przeładunku.​

Dla utrzymania wysokiej jakości szkolenia oraz poziomu nowoczesności zgodnego z trendami rynku przewozów ładunków ciekłych oprogramowanie symulatora jest regularnie uaktualniane i udoskonalane. Pracownicy dydaktyczni Akademii prowadzący zajęcia z wykorzystaniem symulatora biorą udział w szkoleniach i kursach w celu podwyższania swoich kwalifikacji zawodowych, jak i umiejętności dydaktycznych mający na celu ujednolicenie przekazu informacji zgodnie z wymaganiami kursów modelowych IMO.

Obecnie w Centrum trwają prace nad opracowaniem nowych scenariuszy ćwiczeń z zakresu eksploatacji statków typu LNG, VLCC i innych służących do przewozu ładunków płynnych i skroplonego gazu.

Przeglądarka Internet Explorer nie jest wspierana

Zalecamy użycie innej przeglądarki, aby poprawnie wyświetlić stronę