Aktualne wydarzenia Akademii Morskiej w Szczecinie: Fotokart, MEWO, WestMar, wyprawy wrakowe
Co wydarzyło się w Pionie Morskim AM w 2020 r.?
27 stycznia podpisaliśmy porozumienie o współpracy z Fotokart Sp. z o.o. między innymi w zakresie organizacji praktyk dla studentów z geodezji, geoinformatyki czy fotogrametrii.
29 stycznia przy udziale przedstawicieli mediów zawarliśmy umowę o współpracy z MEWO S.A. na prowadzenie badań naukowych i rozwojowych związanych z badaniami hydrograficznymi, geofizycznymi w zakresie konstrukcji morskich i energetyki morskiej. Porozumienie obejmuje również organizację praktyk i staży studenckich.
Na koniec miesiąca, 30 stycznia, podpisaliśmy umowę ramową z WestMar Hydraulics Sp. z o.o. w zakresie prac wdrożeniowych, naukowych, analitycznych oraz wyraziliśmy w umowie gotowość odbywania staży/praktyk przez studentów AMS w przedsiębiorstwie, w ramach realizowanych projektów innowacyjnych.
W następnym okresie, w sumie do dnia dzisiejszego, nasze działania dostosowaliśmy do sytuacji globalnej. Początkowo spotkania były odwoływane, przekładane. Obecnie naszą codziennością stały się rozmowy zdalne, prowadzenie często w większym gronie.
Pomimo trudnych miesięcy wypracowaliśmy porozumienie ze Stowarzyszeniem Wyprawy Wrakowe. List intencyjny został podpisany 13 maja br. W ramach współpracy strony planują prowadzenie wspólnych badań poszukiwawczych w ramach projektu „Narodowego Programu Poszukiwania Okrętu Podwodnego ORP Orzeł”. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu Stowarzyszenia oraz udziałowi uczelni wraz z m/s Nawigatorem XXI w poszukiwaniach „Orła” studenci AMS będą mieli możliwość udziału w odnalezieniu okrętu (o czym jesteśmy przekonani) po 80 latach.
O poszukiwaniach można poczytać i posłuchać:
w audycji Eureka Programu 1 PR:
https://www.polskieradio.pl/7/5098/Artykul/2522796,Byl-chluba-polskiej-Marynarki-Wojennej-Czy-uda-sie-odnalezc-wrak-Orla
oraz w Kronice:
https://szczecin.tvp.pl/48243902/w-poszukiwaniu-zaginionego-okretu-rozmowa-z-kpt-zw-arkadiuszem-tomczakiem