Przejdź do treści

Ustawienia dostępności

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast
Animacje
Kolory

Tryb ciemny włączony na podstawie ustawień systemowych.
Przejdź do , żeby zmienić ustawienia.

Godło Polski: orzeł w złotej koronie, ze złotymi szponami i dziobem, zwrócony w prawo logo-sygnet Politechniki Morskiej w Szczecinie - głowa gryfa, elementy kotwicy i sygnatura PM Politechnika Morska w Szczecinie

Unia Europejska

Biuro Karier AMS po raz kolejny przeprowadziło ankiety dotyczące losów zawodowych wśród absolwentów Uczelni. W dniu 03.04.2015 r. formularze zostały rozesłane drogą elektroniczną do grupy, która obroniła pracę inżynierską/magisterską w okresie 01.01.2014- 31.12.2014 r.

Wyniki ankietowania naszych absolwentów

69% absolwentów studiów inżynierskich oraz 79% absolwentów studiów magisterskich podejmowało obowiązki pracownicze już podczas nauki na AM, co z pewnością wpłynęło na rozwój umiejętności i poszerzenie wiedzy praktycznej. Badani bardzo wysoko ocenili poziom zdobytych kompetencji takich jak: umiejętność użytkowania komputera i Internetu, umiejętność efektywnej komunikacji oraz umiejętność efektywnej pracy w zespole. Stosunkowo wysoko oceniona została umiejętność szybkiego pozyskiwania nowej wiedzy.

W przypadku możliwości ponownego wyboru kierunku studiów respondenci studiów inżynierskich w 71% wybraliby Akademię Morską, jako uczelnię wyższą, z czego 55% badanych zdecydowałaby się na ten sam kierunek studiów. Z odpowiedzi uzyskanych od respondentów wynika, że większość z nich, w chwili badania, pracowała i kontynuowała pracę rozpoczętą podczas studiów. Absolwent AM pracuje zgodnie z ukończonym kierunkiem kształcenia lub wykonywana praca jest pokrewna wykształceniem.

Osoby wykonujące pracę najemną częściej zatrudnione są na umowę o pracę, następnie w ramach kontraktu, określając ją, jako pracę w pełnym wymiarze godzin. Najczęściej respondenci wykonują swoje obowiązki w dużych przedsiębiorstwach zatrudniających powyżej 250 pracowników. Jest to praca poza granicami Polski. Wybierając ją kierowali się głównie poziomem wynagrodzenia, stabilizacją zawodową oraz możliwościami awansu. Zdaniem respondentów, wiedza i zdobyte umiejętności podczas studiów pomogły im znaleźć pracę, a obecnie wykorzystują je w pracy zawodowej. Ogólnie badani zadowoleni są z powierzonych zadań oraz warunków pracy. Satysfakcję z pracy oceniają na poziomie wysokim.

Przeglądarka Internet Explorer nie jest wspierana

Zalecamy użycie innej przeglądarki, aby poprawnie wyświetlić stronę