Wyjazd dr. inż. Andrzeja Lisaja na Universidad de Cádiz w ramach programu Erasmus+ dotyczył zagadnień związanych z integracją urządzeń łączności systemu GMDSS.
Mobilność naukowo-dydaktyczna w ramach programu Erasmus+
Wyjazd w ramach programu Erasmus+ odbył się w dniach 18–22.05.2026 r. i był realizowany w ramach wymiany naukowo-dydaktycznej na Uniwersytecie w Kadyksie. Tematyka zajęć prowadzonych ze studentami III roku Instytutu Elektroniki i Radiokomunikacji Morskiej dotyczyła zagadnień związanych z integracją urządzeń łączności systemu GMDSS na potrzeby komunikacji pomiędzy mostkiem nawigacyjnym statku morskiego a służbami ratownictwa SAR (Search and Rescue).W ramach współpracy pomiędzy Politechniką Morską w Szczecinie a Uniwersytetem w Kadyksie przeanalizowano również możliwości wspólnego opracowania grantu naukowo-badawczego dotyczącego „Integracji oraz implementacji satelitarnych systemów komunikacyjnych w module przetwarzania danych nawigacyjnych”.