Przejdź do treści

Ustawienia dostępności

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast
Animacje
Kolory

Tryb ciemny włączony na podstawie ustawień systemowych.
Przejdź do , żeby zmienić ustawienia.

Godło Polski: orzeł w złotej koronie, ze złotymi szponami i dziobem, zwrócony w prawo logo-sygnet Politechniki Morskiej w Szczecinie - głowa gryfa, elementy kotwicy i sygnatura PM Politechnika Morska w Szczecinie

Unia Europejska

13 października odbyła się druga edycja wydarzenia, podczas którego studenci mogli zapoznać się z szeroką ofertą kół naukowych Politechniki Morskiej ze wszystkich wydziałów.

Potencjał zainteresowań

Organizatorem wydarzenia ponownie był Parlament Studentów PM, któremu przyświecała idea poszerzania hobby studentów. W Festiwalu udział wzięły następujące koła: W holu głównym Uczelni, gdzie odbywał się festiwal, pojawiły się tłumy studentów. Na poszczególnych stanowiskach można było porozmawiać z założycielami i członkami kół. Przedstawiciele opowiedzieli o działaniu kół naukowych, zaprezentowali również sprzęty takie jak skafander ratowniczy czy dron. Na uczestników czekały także materiały merytoryczne oraz informatory.

Studenci podczas 2. Festiwalu Kół Naukowych – widok ogólny
Studenci podczas 2. Festiwalu Kół Naukowych w holu budynku PM – zdjęcie ogólne

O dużym zainteresowaniu opowiedziała organizatorka Festiwalu, Wiktoria Hruszka:

Podczas poprzedniej edycji zainteresowanie było mniejsze, ale to mogło też wynikać z innej formy organizacji. Dziś postawiliśmy na interaktywność, kontakt ze studentem oraz przedstawienie mu zalet kół za pomocą gadżetów i sprzętów. Poprzednio były to prelekcje i wykłady.

Organizatorka opowiedziała też o inicjatywie poszerzania zainteresowań studentów oraz o tym jak ważna jest popularyzacja kół naukowych:

Chcieliśmy pokazać jakie koła działają na naszej uczelni. Każdy znajdzie coś dla siebie: od wyjazdów, przez pisanie artykułów naukowych na ciekawych projektach kończąc.

Koła naukowe dla każdego

Politechnika Morska może poszczycić się sporą liczbą kół, które oprócz zrzeszania członków o podobnych zainteresowaniach oferują pracę na profesjonalnym sprzęcie zależnie od specjalizacji danego koła. Studenci chcący dołączyć do naukowych grup mogą znaleźć informacje na stronie Politechniki Morskiej w zakładce Student >> Koła naukowe. Tam też znajdą podstrony każdego z kół, wraz z kontaktem i opisem działalności.
 

Przeglądarka Internet Explorer nie jest wspierana

Zalecamy użycie innej przeglądarki, aby poprawnie wyświetlić stronę