Przejdź do treści

Ustawienia dostępności

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast
Animacje
Kolory

Tryb ciemny włączony na podstawie ustawień systemowych.
Przejdź do , żeby zmienić ustawienia.

Godło Polski: orzeł w złotej koronie, ze złotymi szponami i dziobem, zwrócony w prawo logo-sygnet Politechniki Morskiej w Szczecinie - głowa gryfa, elementy kotwicy i sygnatura PM Politechnika Morska w Szczecinie

Unia Europejska

21 czerwca 2022 r., na Wydziale Inżynieryjno-Ekonomicznym Transportu odbyły się warsztaty podjęte dzięki współpracy z EIT Urban Mobility oraz Siecią Badawczą Łukasiewicz.

Rozwijamy współpracę

Dnia 21 czerwca 2022 r., gościliśmy naszych partnerów z Poznania. Wówczas na Wydziale Inżynieryjno-Ekonomicznym Transportu, o godzinie 10.30 rozpoczęły się warsztaty, które zorganizowane zostały z uwagi na podjętą współpracę (podpisany list intencyjny podczas Konferencji Green Cities 2022),  EIT Urban Mobility oraz Siecią Badawczą Łukasiewicz.

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach realizowanego projektu GRASS zorientowanego na opracowanie modeli monitorowania miejskiego ruchu pojazdów i zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza, które w jego wyniku powstaje. Jego przedmiotem było poszukiwania możliwości aplikowania o granty badawcze, w szczególności pod kątem programu Horyzont Europa, którego celem jest finansowanie przełomowych badań naukowych i innowacji realizowanych przez międzynarodowe konsorcja. Nieodzownym elementem spotkania było również podzielenie się doświadczeniami, przypatrzenie się pomysłom, które dadzą asumpt do wpasowania się w zbliżające konkursy.

O godzinie 11.00 uczestnicy warsztatów połączyli się zdalnie z naszymi partnerami z Norwegii, w celu omówienia dotychczasowych oraz przyszłych działań konkursowych.

Realizowane zadania

  • Przegląd, porównanie i analiza rezultatów istniejących dobrych praktyk oraz uwzględnienie regulacji prawnych i potrzeb interesariuszy w zakresie wykorzystywania energii i technologii pozwalających ograniczyć emisję gazów cieplarnianych w Oslo i Szczecinie (docelowo Szczecińskim Obszarze Metropolitalnym).
  • Promocja platformy wymiany wiedzy i wzajemnej współpracy w ramach partnerstwa na rzecz jakości transportu towarowego (Freight Quality Partnership).
  • Określenie uwarunkowań dla wdrażania rozwoju energooszczędnego miejskiego transportu towarowego w polskich i norweskich miastach oraz regionach, biorąc pod uwagę zróżnicowane oczekiwania kluczowych interesariuszy rynku transportowego.
Na jesieni roku 2022 planowane jest kolejne spotkanie, mające na celu wymianę wiedzy oraz praktyk w ramach zawiązanej współpracy.

Przeglądarka Internet Explorer nie jest wspierana

Zalecamy użycie innej przeglądarki, aby poprawnie wyświetlić stronę