Przejdź do treści

Ustawienia dostępności

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast
Animacje
Kolory

Tryb ciemny włączony na podstawie ustawień systemowych.
Przejdź do , żeby zmienić ustawienia.

Godło Polski: orzeł w złotej koronie, ze złotymi szponami i dziobem, zwrócony w prawo logo-sygnet Politechniki Morskiej w Szczecinie - głowa gryfa, elementy kotwicy i sygnatura PM Politechnika Morska w Szczecinie

Unia Europejska

31.01.2023 r., na Wydziale Inżynieryjno-Ekonomicznym Transportu Politechniki Morskiej w Szczecinie odbyło się spotkanie będące zwieńczeniem owocnej międzynarodowej współpracy.

31 stycznia 2022 r., Dziekan Wydziału Inżynieryjno-Ekonomicznego Transportu Politechniki Morskiej w Szczecinie, dr hab. Stanisław Iwan, prof. PM, zorganizował spotkanie, które odbyło się w celu uhonorowania dotychczasowej współpracy z prof. Leise Kelli de Oliveirą z Federal University of Minas Gerais (Brazylia).

Podnosimy jakość kształcenia

Prof. Leise Kelli de Oliveira była obecna na naszej Uczelni w ramach projektu "Nowe Horyzonty". Profesor prowadziła zajęcia dla studentów na Wydziale Inżynieryjno-Ekonomicznym Transportu PM, z takich przedmiotów jak:
  • zarządzanie projektem;
  • zarządzanie łańcuchem dostaw;
  • zrównoważony rozwój;
  • warsztaty logistyczne.
Profesor de Oliveirę gościliśmy już wielokrotnie w Szczecinie, choćby przy okazji wykładu otwartego, podczas którego wygłosiła prelekcję pt.: "Getting to know Brazil - inequalities in the transport sector" (Poznając Brazylię - nierówności w sektorze transportu").

Podczas spotkania Dziekan Stanisław Iwan wraz z innymi członkami środowiska akademickiego, podkreślali, że dla rozwoju naszej Uczelni kluczowe jest podejmowanie tego rodzaju współpracy oraz wymiany o charakterze międzynarodowym.

Cieszymy się owocną współpracą

Podczas spotkania zapytaliśmy również Profesor de Oliveirę o jej opinię na temat pobytu na naszej Uczelni.

PM: Jak ocenia Pani kontakt z naszymi studentami?
Prof. L.K.d.O: Studenci zadawali mi wiele bardzo ciekawych pytań na temat kwestii związanych z transportem, mam w stosunku do nich bardzo pozytywne odczucia.

PM: Czy napotkała lub dostrzegła Pani jakieś trudności we współpracy z kadrą naszej Uczelni?
Prof. L.K.d.O: Absolutnie nie, współpracując z Uczelnią doświadczyłam ogromnej otwartości na współpracę. Zawsze, gdy tu jestem miło spędzam czas.

PM: Jak określiłaby Pani współpracę z Politechniką Morską w Szczecinie?
Prof. L.K.d.O: To dla mnie bardzo interesujące doświadczenie, ponieważ mój pobyt tutaj, to świetna okazja by podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat transportu w Brazylii. Mam również okazję poznać reguły jakie funkcjonują w Polsce. Ważne jest to, że mogę zobaczyć coś nie tylko od teoretycznej, naukowej perspektywy, ale również od strony praktycznej.

Podczas spotkania podkreślono również to, jak bardzo doceniamy współprace z Panią Prof. Leise Kelli de Oliveirą oraz, że w przyszłości zawsze jest mila widziana na naszej Uczelni.

Na spotkaniu obecni byli również:

dr Kinga Kijewska
dr inż. Bogusz Wiśnicki
 

Przeglądarka Internet Explorer nie jest wspierana

Zalecamy użycie innej przeglądarki, aby poprawnie wyświetlić stronę